Вчені з Університету Етвеша Лоранда в Угорщині заявили, що собаки здатні вичленувати окремі слова з безперервного потоку мови. При цьому вони використовують ті ж частини мозку, що і люди, повідомляє Naked science.
Щоб запам'ятати слова, люди витягують із мови певні синтаксичні закономірності. Діти розрізняють нові слова, вичленовуючи їх із злитого мовного потоку, ще до того, як розуміють, що ці слова означають. Щоб зрозуміти, де закінчується одне слово і починається інше, мозок дитини здійснює складні обчислення.
Цікаво, що те саме для обробки людської мови роблять і деякі тварини. Але нейронні механізми, які лежать в основі цього, значною мірою залишаються невідомими.
У ході нового дослідження вчені перевірили здатність собак виокремлювати окремі слова з людської мови. Виявилося, що вони здатні на це. Вчені також досліджували мозкову активність тварин за допомогою ЕЕГ і змогли виявити відмінності в мозкових хвилях собак для слів, що часто вимовляються, порівняно з рідко вимовними.
Крім того, вчені спостерігали відмінності у хвилях мозку для складів, які завжди зустрічалися разом, порівняно зі складами, що зустрічаються разом лише зрідка. З'ясувалося, що собаки здатні не просто відстежувати статистику слів (як часто в мові зустрічається те чи інше слово), а й статистику складів (як часто той чи інший склад зустрічається в словах). Такої «філологічної» здібності не спостерігали поки в жодних ссавців, окрім людини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з'ясували, що у собак може спостерігатися стан, схожий на синдром порушення уваги з гіперактивністю у людей. До такої поведінки більше були схильні улюбленці, яких надовго залишали вдома самих.