Вчені з кафедр біологічних ветеринарних наук і медичної і клінічної генетики університету Хельсінкі (Фінляндія) заявили про те, що у собак може спостерігатися стан, схожий на синдром порушення активності та уваги у людей. До такої поведінки більш були схильні домашні улюбленці, яких надовго залишали вдома самих, повідомляє Naked science.
Синдром порушення активності та уваги (СПАУ) - спадковий поведінковий розлад, який починається в дитинстві і зустрічається у 2-7% людей у всьому світі. Розлад характеризується моторною гіперактивністю, імпульсивністю і неуважністю, викликаними порушеннями в нейромедіаторних системах мозку, гальмуючому контролі і емоційній саморегуляції. Найчастіше розлад зберігається і в зрілому віці з супутніми захворюваннями.
У ході нового дослідження вчені спробували з'ясувати демографічні, екологічні та поведінкові фактори, пов'язані з гіперактивністю, імпульсивністю і неуважністю 11 тисяч домашніх собак. Господарям тварин задавали питання, засновані на дослідженнях СПАУ у людей.
Виявилося, що гіперактивність, імпульсивність та неуважність частіше спостерігаються у молодих псів, а також середніх і великих порід. Цікаво, що зв'язок між віком і статтю відзначали і у людей. Більш схильні до такої поведінки були домашні улюбленці, яких надовго залишали одних.
«Будучи соціальними тваринами, собаки здатні турбуватися і відчувати стрес, коли вони одні. Це може проявлятися у вигляді гіперактивності, імпульсивності і неуважності. Можливо, собаки, які проводять більше часу наодинці з собою, отримують менше уваги з боку власників, з ними рідше грають», - заявили автори роботи.
Стриманою поведінкою відрізнялися пуделі, цвергшнауцери, китайські чубаті, чихуахуа і довгошерсті коллі, чого не можна було сказати про стаффордширського бультер'єра, джек-рассел-тер'єрів, німецьких вівчарок і бордер-коллі. За неуважністю керн-тер'єр, золотистий ретривер, фінська лапонська лайка, метис і пшеничний тер'єр отримали найвищі оцінки, а пудель, іспанська водяний собака, шетландська вівчарка і лабрадор-ретривер - найнижчі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені зі Школи ветеринарної медицини Каліфорнійського університету в Девісі, США прийшли до висновку, що домашні кішки не дуже стараються щось зробити для того, щоб отримати їжу.