Вчені назвали найближчого родича домашніх собак

Поділитися
Вчені назвали найближчого родича домашніх собак Японські вовки вимерли в 1905 році © Phys.org
Японський вовк вимер в 1905 році.

Група вчених з декількох інститутів Японії провела аналіз ДНК, який показав, що японський вовк є найближчим родичем домашніх собак. У минулому цей вид мешкав на Японських островах, повідомляє Phys.org.

Японських вовків назвали вимерлим в 1905 році після того, як мисливці і фермери вбили всіх особин. Разом з тим, збереглася безліч зразків кісток і тканин. У ході нового дослідження вчені використовували зразки тканин японського вовка, які зберігалися в декількох музеях.

Порівнявши ДНК японських вовків з ДНК інших вовків, собак та інших видів, таких як лисиці, вчені з'ясували, що вона знаходиться на унікальній еволюційній гілці вовків, яка з'явилася між 20 і 40 тисячами років тому. За словами дослідників, деякі з цих стародавніх вовків еволюціонували в японських вовків, а деякі - в сучасних собак.

Попередні дослідження припускали, що домашні собаки виникли з гілки сірих вовків, які вже вимерли. Нове ж дослідження свідчить про те, що вчені наблизилися до розуміння того, що це були за вовки.

Новий аналіз передбачає, що вони мешкали в Середній Азії і мігрували до Японії. Разом з тим, що сталося з лінією, яка еволюціонувала в собак, поки не зовсім ясно. Аналіз також показав схрещування між лінією вовків і собак. Попередній аналіз показав, що приблизно 2% ДНК їздової собаки, яка померла 10 тисяч років тому, належали японським вовкам. Ймовірно, таке схрещування відбулося до того, як вовки мігрували до Японії.

Вчені вважають, що співають собаки і дінго Нової Гвінеї можуть нести найбільшу частку ДНК японських вовків серед всіх сучасних видів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше група вчених виявила, що одні з перших видів гомінідів, які покинули свою звичну сферу проживання в Африці, дуже тісно взаємодіяли з предками африканських диких собак.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі