Штучний інтелект створить серйозну кількість лузерів — співзасновник DeepMind

Поділитися
Уряди повинні подбати про підтримку працівників, які втрачають роботу через технології.

Досягнення в області штучного інтелекту загрожують безробіттям «білим комірцям» і упродовж найближчого десятиліття створять «серйозну кількість лузерів», вважає один із співзасновників лабораторії штучного інтелекту DeepMind Мустафа Сулейман, пише Financial Times.

«Безумовно, багато завдань у сфері діяльності так званих білих комірців в найближчі п’ять-десять років виглядатимуть зовсім інакше, з’явиться серйозна кількість лузерів і вони будуть дуже нещасливі, дуже занепокоєні», — сказав Сулейман, який у вівторок виступив на GIC Bridge Forum у Сан-Франциско.

Сулейман залишив DeepMind минулого року та створив власний бізнес чат-ботів Inflection AI.

Прогрес у технології ШІ викликав побоювання, що інструменти штучного інтелекту торкнуться чи не усіх сфер: від медичної діагностики до викладання та копірайтингу, а отже зникне ціла низка робочих місць.

Нещодавнє дослідження Goldman Sachs передбачило, що прогрес у генеративному штучному інтелекті завдяки підвищенню продуктивності може підвищити річний світовий валовий внутрішній продукт на 7% протягом 10-річного періоду.

Однак це може спричинити «значний збій» у робочій силі, оскільки потенційно до 300 мільйонів робочих місць будуть автоматизовані.

Сулейман вважає, що уряди мають подбати про те, як підтримати тих, чиї робочі місця будуть знищені, і вважає одним із можливих рішень універсальний базовий дохід.

«Це потребує матеріальної компенсації.  Це політичний і економічний захід, про який ми повинні почати говорити серйозно», — сказав він.

Стартапи штучного інтелекту за останні шість місяців здійснили значний технологічний стрибок, компанії влили в них мільярди доларів інвестицій.

На початку цього року корпорація Майкрософт інвестувала значні кошти в розробника ChatGPT OpenAI, оцінивши компанію приблизно в 30 мільярдів доларів. Запуск цілої низки інструментів, таких як ChatGPT, які дозволяють користувачам генерувати тексти, зображення або відео на основі вхідних даних природною мовою, привернув увагу до генеративного штучного інтелекту та викликав хвилю ажіотажу серед технологічних інвестиційних спільнот.

Google, яка у 2014 році придбала DeepMind, розробляє власні мовні моделі, такі як LaMDA та PaLM. Втім, запуск ChatGPT у листопаді минулого року дещо збентежив компанію.

«Ми в LaMDA мали ChatGPT за півтора року до ChatGPT. Було дуже неприємно бачити його «вибух», — сказав Сулейман, чия компанія минулого тижня запустила власного чат-бота Pi , що означає персоналізований інтелект.

За його словами, Google боровся за домінування в новій хвилі інструментів ШІ, але ChatGPT змусив  компанію понервувати.

«Гонка озброєнь» між Microsoft, Google та низкою інших творців чат-ботів, включаючи Inflection і Cohere, які минулого тижня залучили 250 мільйонів доларів при оцінці в 2 мільярди доларів, розсуває межі ШІ.

«Останнє десятиліття було позначене класифікацією та визначенням, тепер ми розглядаємо взаємодію.  Жорсткість формату зникне і все стане більш динамічним і персоналізованим», — певен Сулейман.

Американський бізнесмен, колишній голова компанії Google Ерік Шмідт, виступаючи на Aspen Security Forum, закликав забезпечити контроль над штучним інтелектом. Він також заявив, що розробка таких технологій може призвести до зростання напруженості у світі, порівнявши ситуацію з часами Холодної війни.

Сьогодні, коли штучний інтелект розвивається так бурхливо, що в деяких галузях навіть може конкурувати з живим творчим розумом людини, перед усіма освітянами постає питання: як будувати навчальний процес відповідно до нових реалій? Використовувати найновіші напрацювання, що ще до кінця не вивчені, чи піти за класичною старою методикою?
Про те, що несе освіті бурхливий розвиток штучного інтелекту і як реагувати на сміливі виклики часу, — у статті Володимира Страшка «Як штучний інтелект змінить нашу освіту».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі