На думку британських експертів, Росія почала проти нової влади України кібервійну. Переклад статті з італійської газети Corriere della Sera публікує портал InoPressa.
Автор статті, зокрема, зазначає, що серед російських загроз щодо України може виявитися і комп'ютерний вірус під кодовою назвою "Змія", або міфологічний варіант - Уроборос (змія, що звернулася в кільце і кусає себе за хвіст, символ нескінченності). Під час правління колишнього президента Віктора Януковича мережі уряду в Києві також зазнавали атак. У 2013 році їх було 8, за перші місяці 2014 року було зареєстровано 14 атак. При цьому, активність вірусу приблизно збігалася з розвитком протесту на Майдані.
На кібератаку звернула увагу британська аерокосмічна та оборонна група Bae System. Хоча експерти зазначають, що неможливо з абсолютною достовірністю говорити про російський слід, масштаби і складність атаки вказують на те, що її не могла організувати група незалежних хакерів - отже, за нею стоять державні структури.
На думку експерта Найджела Інкстера, колишнього заступника голови британської розвідки, сумнівів бути не може: кібератака проведена під егідою російського уряду.
"Укус Змії може надати хакерам повний доступ до атакованої системи". В даний момент, мабуть, вирішується питання про те, чи обмежитися розкраданням інформації або ж спробувати паралізувати і дезактивувати зв'язок, спустошити архіви і порушити діяльність апарату оборони", - зазначає автор італійського видання.
Нагадаємо, Кримінальний кодекс у січні доповнено новою статтею, якою за несанкціоноване втручання в роботу державних електронних інформаційних ресурсів або інформаційних, телекомунікаційних, критичних об'єктів національної інформаційної інфраструктури запроваджується кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від двох років.
Цей закон, окрім іншого, передбачає внесення змін до КК, згідно з якими за несанкціоноване втручання в роботу державної інформаційної інфраструктури, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації тощо, передбачається позбавлення волі на термін від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років та з конфіскацією програмно-технічних засобів, за допомогою яких було здійснено втручання. !zn