Визнаний експерт в області комп'ютерної безпеки Євген Касперський у своєму виступі у Канберрі (Австралія) розповів, що комп'ютерний вірус Stuxnet, що імовірно використовувався для атак на іранські ядерні об'єкти, проник і на російську АЕС, повідомляє ізраїльське видання Haaretz.
Внутрішня мережа постраждалої станції не мала виходу в інтернет, однак шкідливе ПЗ потрапило на її комп'ютери з зараженої USB-флеш-карти, йдеться в статті.
Stuxnet належить до родини вірусів, що використовуються для шпигунства і диверсій проти Ірану. До неї також входять програми Duqu, Flame, Red October та Гаусса.
Касперський також пояснив принцип роботи вірусної програми. За його словами, Stuxnet віддає команди автоматизованій системи управління центрифугами, в результаті чого вони виходять з-під контролю і пошкоджують обладнання. В цей же час програма створює помилковий набір даних, вводячи в оману обслуговуючий персонал.
Касперський не вперше попереджає про небезпеку кібервійн. У червні 2012 року на конференції в Ізраїлі він говорив про те, що вірус Flame - це "тільки початок". "Боюся, це стане кінцем світу, як ми його знали", - сказав він.
"Росатом" вже спростував повідомлення Касперського. "Для нас це теж було несподіванкою. Ми запитали всі атомні станції про всяк випадок, хоча зрозуміло, що це малоймовірно. Отримали відповідь, що на жодній з наших станцій комп'ютерних мереж комп'ютерних вірусів Stuxnet немає", - повідомив в ефірі "Росії 24" директор департаменту комунікацій державної корпорації "Росатом" Сергій Новіков. !zn
Читайте також:
Вірус Stuxnet атакував ядерні об'єкти Ірану за наказом Обами
Іран звинуватив США у новій атаці за допомогою комп'ютерного вірусу Stuxnet
США почали "перегони кіберозброєння", закуповуючи бойові віруси. Росія занепокоїлася
Супервірус Flame розробили США та Ізраїль, щоб уповільнити іранську ядерну програму