Через місяць після надання притулку Едварду Сноудену російський експерт в області захисту інформації Євген Касперський відповів на питання журналістів про розкриття колишнім підрядником АНБ американських програм спостереження, пише The Wall Street Journal.
"Таємниці приватного життя більше немає, - заявив журналістам розробник антивірусних програм. - Якщо хочете зберегти своє особисте життя в таємниці, можу порекомендувати пару місць у Сибіру".
Порушення приватності - це ціна, яку користувачі платять за нові технології, пояснює Касперський. При цьому він не береться судити про виправданість цих програм, оскільки йому невідомо, скільки людських життів вони допомогли врятувати.
Кіберсаботаж і кібертероризм - ось, на думку Касперського, дві головні загрози сучасного інтернету. "Вся наша життєво важлива інфраструктура залежить від інформаційних технологій - теплостанції, енергосистеми, транспорт, охорона здоров'я, фінанси. На жаль, атакувати ці системи нескладно, в минулому вже були прецеденти", - заявив Касперський.
Крім того, експерт прогнозує розвиток вірусів для смартфонів і планшетів. Більш уразливі в цьому відношенні пристрої з операційною системою Android, проте шкідливе ПО для iPhone і iPad потенційно представляє велику небезпеку, попереджає Касперський. Створити вірус для мобільних продуктів Apple не так просто: операційна система закрита для сторонніх розробників. Однак у кожному захисті є слабке місце, і якщо його буде зламано, це призведе до дуже серйозних наслідків, оскільки розробники антивірусів теж не мають доступу до коду Apple.
За словами Касперського, відносини його компанії з російськими спецслужбами нічим не відрізняються від її співпраці з профільними відомствами інших країн: фахівці лабораторії допомагають правоохоронцям вести розслідування, причому на безоплатній основі.
"Я впевнений, що компанії, що створюють антивірусне ПЗ, вільні як співпрацювати з урядами, так і залишатися повністю незалежними, - викладає свою точку зору підприємець. - Але я бачу місію своєї компанії трохи по-іншому. Наша місія - врятувати кіберпростір".
При цьому Касперський стверджує, що, якщо яка-небудь служба попросить його розробити "боєголовку" для кіберзброї, він не стане їй допомагати. !zn
Читайте також:
Комп'ютерні віруси в найближчому майбутньому зможуть руйнувати електростанції
Касперський назвав кібертероризм новою ключовою загрозою глобального масштабу
Касперський: Більшість офісних працівників незабаром залишаться без інтернету
Касперський попередив про небезпеку "ВКонтакте"