Радар китайського ровера не зміг дотягнутися до базальтового шару Місяця

Поділитися
Радар китайського ровера не зміг дотягнутися до базальтового шару Місяця Радар місяцеходу не зміг дотягнутися до базальтового шару © N+1
Місяцехід вивчає зворотний бік супутника Землі.

Вчені з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук завершили обробку даних, зібраних георадаром ровера китайської станції "Чан'е-4", яка займається вивченням зворотного боку Місяця. Виявилося, що базальтовий шар знаходиться настільки глибоко, що не фіксується радаром, повідомляє N+1.

Георадар – один з ключових інструментів для вивчення геології планет. Він випромінює радіохвилі різної частоти вглиб поверхні, і, дивлячись на те, як вони поглинаються і відбиваються, можна отримати картину внутрішньої будови аж до глибини в декілька десятків метрів.

Для інтерпретації зібраних георадаром даних вчені використали метод, який нагадує комп'ютерну томографію. Вони склали об'ємну модель ґрунту, що залягає, на основі знімків під різними кутами.

У результаті дослідники побачили шарувату структуру, в якій зверху знаходиться приблизно дванадцятиметровий шар дрібної пористої породи, а під ним залягають кілька шарів валунів різного розміру. На підставі вимірювання інтенсивності поглинання радіохвиль вчені визначили, що місячний ґрунт у цьому районі приблизно на 10% складається з оксидів титану і заліза.

Товщина шару уламкових порід виявилася настільки високою, що випромінюванню, яке проникає на 40 метрів, не вдалося виявити базальтовий шар. За словами дослідників, це означає, що структура в районі висадки станції сформувалася в результаті масштабних викидів породи. На думку вчених, великі валуни були вибиті в результаті падінь метеритов, в першу чергу тих, які сформували кратери Фінсен і Карман. Валуни рухалися відносно один одного, через що шар великих каменів такий неоднорідний. Цей же процес розмолов частину каменів в пил, завдяки чому шар дрібної породи настільки глибокий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Китайську станцію "Чан'е-4" запустили 8 грудня 2018 року, вона здійснила посадку в кратері Карман 3 січня у 04:26 за Києвом. О 18:22 її покинув луноход "Юйту", оснащений панорамною камерою, радіолокатором, спектрометром для вивчення складу грунту і екзосфери Місяця і аналізатором нейтральних атомів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі