Землю вдарили найпотужніші космічні промені в історії: їхнє джерело десь поруч

Поділитися
Землю вдарили найпотужніші космічні промені в історії: їхнє джерело десь поруч Землі досягли найпотужніші космічні промені © KARI/Facebook
Такі промені втрачають силу в міру руху по космосу.

Вчені зареєстрували найпотужніші космічні промені з усіх, які будь-коли вдавалося виявити. За словами дослідників, їх виробило джерело, яке знаходиться відносно близько до Землі, повідомляє Live Science.

Промені, які з електронів та його антиречовинних аналогів, позитронів, спостерігалися при енергіях до 40 тераэлектронвольт (ТеВ), чи 40 000 разів більше енергії видимого світла.

Промені зафіксувала обсерваторія High Energy Stereoscopic System (HESS) у Намібії, вони втрачають свою силу у міру руху в космічному просторі через взаємодію зі світлом та магнітними полями. Разом з тим, що саме виробляє ці промені, залишається загадкою.

«Це важливий результат, оскільки ми можемо зробити висновок, що виміряні CRe [електрони космічних променів], швидше за все, походять з дуже небагатьох джерел у безпосередній близькості до Сонячної системи, максимум до кількох тисяч світлових років, що дуже мало в порівнянні з розмірами нашої Галактики», — заявила у своїй заяві автор-кореспондент Катрін Егбертс, керівник експериментальної астрофізики частинок Потсдамського університету в Німеччині. Для порівняння, діаметр Чумацького Шляху складає 100 тисяч світлових років.

Космічні промені - це високоенергетичні частинки, які продукують зірки; вибухи зірок, звані надновими; нейтронні зірки, які швидко обертаються, звані пульсарами; та інші невідомі джерела. Коли промені врізаються у верхні шари атмосфери Землі, вони розпадаються на зливи частинок, які можна виявити на поверхні планети. Але реконструкція променів, які породили ці зливи частинок, - копітка і невизначена задача.

Понад десятиліття телескопи сканували верхні шари атмосфери на предмет слабких ознак черенківського випромінювання, що залишається в дії променів, що швидко рухаються. Подібно до літака, який рухається на надзвуковій швидкості і створює звуковий удар, частинка, яка рухається через середовище, що рухається через середовище, що сповільнює світло, швидше за світло, створює навколо себе слабке блакитне світіння.

Відстежуючи це світіння і використовуючи алгоритми для відсіювання шуму, вченим вдалося створити енергетичний спектр таких променів у найдрібніших подробицях. Кількість променів різко зменшувалася у більш високих енергетичних масштабах. Тобто, невеликі космічні детектори навряд чи зможуть виявити їх у великій кількості. Але присутність особливо активних енергетичних частинок вказала на те, що частина джерел таких променів знаходиться відносно недалеко від Землі.

Раніше космічний телескоп Einstein Probe (ЕР), який був запущений у січні Китаєм, виявив незвичайний об'єкт у космосі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі