Дослідники припустили, що постійний обман пов'язаний з адаптацією мозку, а не з необхідністю придумування нової брехні для підтримки старої. Вчені вирішили перевірити цю гіпотезу за допомогою 80 добровольців, які грали в гру, в ході якої повинні були назвати кількість монет в банці та передати відповідь партнеру, який цю банку не бачив. Іноді добровольцям говорили про те, що вони отримають певну вигоду, якщо перебільшать кількість монет в банці, що підштовхувало їх до обману.
До кінця випробування добровольці перебільшували кількість монет в банку приблизно на вісім фунтів стерлінгів, хоча на початку випробування вони не "докидали" туди і одного фунта стерлінгів.
Сканування мозку 25 добровольців під час гри показало, що під час першого обману найбільш активним було мигдалеподібне тіло, ділянка мозку пов'язана з емоціями. По мірі ж того, як добровольці обманювали своїх компаньйонів все більше, активність цієї області мозку знижувалася. На думку дослідників, це свідчило про те, що мозок учасників експерименту поступово пристосовувався до систематичної брехні.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.