Прогнози магнітних бур можуть стати точнішими: вчені відкрили новий факт про Сонце

Поділитися
Прогнози магнітних бур можуть стати точнішими: вчені відкрили новий факт про Сонце © Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA
Дослідники розробили нові моделі взаємодії магнітного поля Сонця та потоку плазми, яка змінюється протягом 11-річних циклів.

Нове дослідження міжнародної групи вчених показало, що магнітне поле Сонця виникає набагато ближче до його поверхні, ніж вважалося раніше, і це відкриття може покращити прогнози магнітних бур, пише Associated Press.

Попередні розрахунки показували, що корінь процесу знаходиться на глибині понад 209 тисяч кілометрів під поверхнею Сонця. Нове дослідження змінило це число на 32 тисячі.

Інтенсивна магнітна енергія Сонця є джерелом спалахів та вивержень плазми, відомих як корональні викиди маси. Спрямовані на Землю, вони можуть запускати приголомшливі полярні сяйва, але при цьому викликати магнітні бурі та порушувати роботу електрики і радіохвиль.

"Ми досі недостатньо добре розуміємо Сонце, щоб робити точні прогнози космічної погоди", – заявив провідний автор дослідження Джеффрі Васіл з Единбурзького університету.

Результати дослідження "стануть важливим кроком на шляху до остаточного вирішення" загадкового процесу, відомого як сонячне динамо, додав співавтор Деніел Лекоанет із Північно-Західного університету.

До слова, магнітна буря, яка викликала яскраві полярні сяйва на Землі на початку травня, була настільки сильною, що її наслідки відчувалися навіть на дні океану.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі