Подароване Бельгією науково-дослідне судно Belgica прибуло в Україну

Поділитися
Подароване Бельгією науково-дослідне судно Belgica прибуло в Україну © Міністерство екології та природних ресурсів України
На шляху до України науковці, які були на борту, проводили дослідження

Науково-дослідне судно Belgica, яке Бельгія подарувала Україні у вересні, 21 жовтня прибуло в Одеський порт, повідомляє Адміністрація морських портів України.

Корабель ішов з порту Зеебрюгге до Одеси 20 днів з українським екіпажем (15 осіб) та 16 іноземними вченими на борту. Долаючи 8,600 км, українські та міжнародні науковці оцінили наявність плавучого сміття, відібрали проби морської води і донних відкладів для унікального скринінгу на присутність десятків тисяч речовин - забрудників та мікропластику, виділили ДНК з довкілля задля оцінки біорізноманіття та аналізу поширення генів антибіотикорезистентності у морських мікроорганізмів. Для проведення таких досліджень на борту судна є п’ять лабораторій (рибальська, гідрологічна, хімічна, біохімічна та мікробіологічна).

Адміністрація морських портів України

Серію досліджень під час маршруту профінансував міжнародний проєкт «Європейський Союз для вдосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS).

«Бельгіка» була флагманом бельгійської морської науки протягом 37 років. «Плавуча лабораторія» дослідила майже мільйон кілометрів моря та провела понад тисячу наукових кампаній. В Україні судно отримає нове ім’я і розпочне наукову діяльність в Чорному та Азовському морях.

Міністерство екології та природних ресурсів України

«З часу окупації Криму Україна з 2014 року залишилася без технічного інструменту для моніторингу Чорного й Азовського морів. Тепер ситуація зміниться і ми зможемо відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг морів, а також успішно впроваджувати Директиви ЄС щодо морського довкілля. Вдячний Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок, а партнерам з проєкту EU4EMBLAS, Спільному дослідницькому центру ЄС та Українському науковому центру екології моря за співпрацю», - прокоментував міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Не перше науково-дослідне судно з-за кордону

У серпні Україна купила у Великої Британії 30-річний криголам James Clark Ross для експедицій в Антарктиду. До цього у нас не було жодного такого судна. За неофіційними даними, сума угоди склала близько 5 мільйонів доларів. 

На власному криголамі Україна зможе самостійно проводити наукові дослідження у відкритому океані. На борту є вісім лабораторій, в яких можуть працювати до 50 вчених. 

Також власний транспорт дозволить не витрачати мільйони доларів за фрахтування іноземних суден для доставки та забору вчених з антарктичної станції «Академік Вернадський».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі