Пік зорепаду Оріоніди: як і коли можна побачити

Поділитися
Пік зорепаду Оріоніди: як і коли можна побачити На піку можна буде побачити близько 23 метеорів на годину © NASA
Спостерігати за зорепадом найкраще цими вихідними.

У ніч з 21 на 22 жовтня піку досягне метеорний потік Оріоніди, який є «одним з найкрасивіших зорепадів на рік». На піку можна буде спостерігати близько 23 зірок, що «падають» на годину, повідомляє Smithsonian magazine.

Коли найкраще спостерігати

Метеорний потік буде найкраще видно незабаром після опівночі. Для спостережень краще вибрати місце далеко від вогнів міста. Побачити метеори можна буде у нижній половині неба.

Оріоніди входять в атмосферу Землі на швидкості близько 238 тисяч кілометрів на годину. В результаті в нічному небі можна буде побачити довгі смужки світла, деякі можуть бути помітними близько хвилини. У деяких випадках вони можуть перетворюватися на «вогняні кулі» або бути особливо яскравими.

Зазвичай, у пік метеорного дощу можна побачити зірку, що падає, кожні кілька хвилин.

Оріоніди отримали свою назву за сузір'ям, в якому розташовується їхній радіант, - сузір'ю Оріона. Довші смуги можна побачити далі від радіанта, тому спостерігати за зорепадом краще, знайшовши місце, в якому можна спостерігати за небом лежачи. Необхідно дивитися у бік частини неба, яка знаходиться трохи вище за сузір'я Оріона.

Варто пам'ятати, що Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії, в областях діє комендантська година, тому на вулиці в цей час не можна.

Як з'явилися Оріоніди

Ми можемо спостерігати метеорні дощі, коли наша планета проходить крізь частинки, залишені кометами. У цьому випадку йдеться про комету Галлея.

Вона була названа на честь британського астронома Едмона Галлея. У його часи вважалося, що комети проходять крізь Сонячну систему лише однин раз. Але в 1705 астроном розрахував орбіти декількох комет, використовуючи теорії гравітації і руху планет Ньютона. Галлей виявив схожість у трьох кометах, про які повідомлялося у 1531, 1607 та 1682 роках. Це дозволило припустити, що насправді це та сама комета.

Галлей передбачив, що комета повернеться 1758 року. Його припущення підтвердилося і комету назвали на його честь.

Комета Галлея здійснює оберт навколо Сонця за 75-76 років. Минулого разу її можна було побачити із Землі 1986 року, вона повернеться 2061-го.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі