Комета, яка мчить до Землі, відростила «роги»

Поділитися
Комета, яка мчить до Землі, відростила «роги» На кометі відбулося вулканічне виверження © Comet Chasers/Richard Miles
Це сталося після потужного вулканічного виверження на ній.

У криовулканічної комети 12P/Понса-Брукса виросли характерні «роги» після другого виверження, яке відбулося за чотири місяці. Як повідомляє Live Science, небесне тіло зблизиться із Землею наступного року.

Зазначається, що розмірами комету можна порівняти із невеликим містом. Вона є кріовулканічною або «кометою холодного вулкана». Діаметр твердого ядра комети, за оцінками, складає близько 30 кілометрів, а саме небесне тіло заповнене льодом, пилом і газом, відомим як кріомагма. Ядро оточене нечіткою хмарою газу, яка називається комою, яка витікає з надр комети.

Коли сонячне випромінювання нагріває надра комети, тиск зростає і комета вибухає, викидаючи замерзлий матеріал у космос через тріщини в оболонці ядра.

Британська астрономічна асоціація уважно стежить за кометою Понса-Брукса. Вона зафіксувала на ній потужний спалах, який стався 5 жовтня. Перед цим яскравість об'єкта зросла в десятки разів через додаткове світло, відбите від його коми.

Протягом наступних кількох днів кома комети ще більше розширилася, і в неї з'явилися своєрідні роги. Деякі астрономи говорять про те, що це робить комету схожою на «Тисячолітнього сокола» із «Зоряних воєн».

За словами Річарда Майлза з Британської астрономічної асоціації, незвичайна форма комети, швидше за все, пов'язана із неправильною формою її ядра. Газ, що виходить, ймовірно, частково заблокований виступом на ядрі. У міру того, як газ продовжує розширюватися від комети, нерівномірність форми коми стає більш чіткою та помітною.

Зараз 12P мчить до внутрішньої частини Сонячної системи. На мінімальну відстань до Землі комета підійде 21 квітня 2024 року і буде видно неозброєним оком. Після цього вона знову повернеться на околиці Сонячної системи та не відвідає її внутрішні частини до 2095 року.

Нагадаємо, нещодавно із Сонцем зблизилась комета Нішимура. Вона змогла пережити зближення із зіркою, але все ж таки на короткий час «втратила» хвіст.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі