"Підступні" мутації "Омікрона" можуть призвести до хвилі COVID-19 цієї осені

Поділитися
Нові штами коронавірусу можуть викликати хвилю захворювань © unsplash/jeremybezanger
Ці мутації дозволяють вірусу оминати захист організму.

Експерти висловили стурбованість тим, що восени ми можемо зіткнутися з новою хвилею пандемії COVID-19, яка буде пов'язана з мутаціями штаму "Омікрон". Як повідомляє Science news, ці мутації дозволять вірусу обійти захист організму людини.

У 2020 році кількість випадків зараження коронавірусом почала зростати в жовтні. Торік у цей час спостерігалося «затишшя перед бурею», оскільки кількість випадків зараження, пов'язаних із штамом «Дельта», повільно скорочувалася. Але у листопаді свій удар завдав «Омікрон». Тому вчені побоюються того, що може статися третьої осені пандемії, коли цей штам вірусу продовжує мутувати, а люди по всьому світу перестають носити маски.

Вже є деякі тривожні сигнали того, що на нас чекає нова хвиля інфекції. Так, у деяких європейських країнах, включаючи Велику Британію, зростає кількість заражень. Вона може продовжити зростати, оскільки температура знижується і дедалі більше людей збираються у приміщеннях, що сприяє передачі захворювання.

Ще один важливий фактор – розвиток самого вірусу. Ми вже маємо препарати для його лікування та версії вакцин, призначені саме для «Омікрону», але це може не врятувати ситуацію.

«Хоча ми можемо почуватися добре, оскільки рухаємося у правильному напрямку, ми не можемо втрачати пильність», — заявив директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі.

Хороші новини полягають у тому, що більшість людей вже зіткнулися з вірусом через вакцинацію або через захворювання, а може через обидва варіанти. Погані новини – останнім часом «Омікрон» набув кількох мутацій, які допомагають йому ховатися від нашої імунної системи. Влітку почала домінувати версія під назвою BA.5, витіснивши своїх родичів BA.2 та BA.2.12.1.

Після того, як у людей з'явився захист, коронавірус почав змінюватися таким чином, щоб знайти проломи у цьому захисті. Вчені з Лабораторії Лабораторії Чанпіна, Пекінського університету та інших установ Китаю в препринті дослідження пишуть про те, що кілька варіантів вірусу незалежно один від одного отримали одні й ті ж мутації, надаючи схожих здібностей ухилятися від антитіл у лабораторних тестах.

Цієї осені компанії Pfizer/BioNTech та Moderna випустили модифіковані версії своїх мРНК-вакцин, які борються як з вихідною версією коронавірусу, так і з «Омікроном». Але ці версії вакцин не завжди доходять до споживачів.

Так, згідно з опитуванням Kaiser Family Foundation, опублікованим 30 вересня, половина дорослих жителів США заявили, що практично нічого не чули про бустерні дози вакцини проти COVID-19. І поки що лише близько 4% людей віком 12 років і старше отримали додаткові щеплення.

Подальший розвиток "Омікрону" також означає, що люди з груп ризику можуть втратити доступні способи лікування. Так, 3 жовтня Управління з контролю за якістю медикаментів та харчових продуктів США заявило, що Evusheld, який використовується як передекспозиційна терапія для захисту людей з ослабленим імунітетом, не справляється не з усіма варіантами. Водночас препарат все ще забезпечує захист від більшості існуючих видів вірусу.

Невідомо також те, яким чином «Омікрон» взаємодіятиме з грипом та іншими респіраторними захворюваннями.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі