Після випробувань атомної бомби в Нью-Мексико в липні 1945 року сміття на полігоні злився разом, утворивши склоподібну речовину, яку тепер називають тринітит. В результаті впливу високої температури і тиску в одному шматку тринітиту розміром 10 мікрометрів з'явилася незвичайна структура, повідомляє «Популярная механика».
Ця крупинка містить рідкісну форму матерії, що називається квазикристал, яка з'явилася на початку ядерної ери. «Звичайні» кристали складаються з атомів, які утворюють решітку, що періодично повторюється в просторі. Атоми квазікристалу теж утворюють решітку, як у нормального кристала, але вона не повторюється. Це означає, що квазікристали можуть мати властивості, яких немає у звичайних кристалів. У природі квазікристали знаходять в метеоритах.
Виявлений на полігоні в Нью-Мексико квазікристал - найстаріший зі створених людьми. Він є рідкісною різновидом тринітитів - червоним тринітитом. Більшість тринітитів зеленого кольору, але цей містить мідь - залишки проводів, які тягнулися по землі. Дослідники виявили також, що він має тип симетрії, характерний тільки для квазікристалів.
За словами вчених, квазікристал, який складається з кремнію, міді, кальцію і заліза, є «абсолютно новим для науки».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з японського Університету Рітсумейкан вивчили фрагменти метеорита Саттерз-Мілл, який є уламками астероїда-ровесника Сонячної системи, і знайшли в них воду. Це відкриття є ще одним підтвердженням популярної гіпотези про те, що воду на нашу планету могли занести численні комети і метеорити.