Вчені з японського Університету Рітсумейкан вивчили фрагменти метеорита Саттерз-Мілл, який є уламками астероїда-ровесника Сонячної системи, і знайшли в них воду. Це відкриття є ще одним підтвердженням популярної гіпотези про те, що воду на нашу планету могли занести численні комети і метеорити, повідомляє Naked science.
Метеорит впав на Землю в 2012 році. Вченим вдалося зібрати близько 90 фрагментів загальною вагою приблизно кілограм і з'ясувати, що це - вуглистий хондрит. Склад таких метеоритів повторює склад Сонця, якщо не брати до уваги водень і гелій, тому вважається, що вони сформувалися разом із зіркою з тієї ж протопланетної речовини. Раніше в них вже виявляли воду, що робить такі древні тіла одними з основних кандидатів на роль «доставщиків води».
Дослідивши фрагменти хондриту Саттерз-Мілл, японські вчені помітили в ньому кристал кальциту, в якому збереглося крихітне включення води і вуглекислого газу. Це говорить про те, що астероїд сформувався на достатньому видаленні від Сонця, де ці речовини могли кристалізуватися. Він знаходився за межами лінії води і вуглекислого газу, але ближче, ніж снігова лінія моноксиду вуглецю.
Астероїд сформувався 4,6 мільярда років тому, в той час лінії снігу знаходилися далі сьогоднішніх. Ймовірно, небесне тіло сформувалося за межами сучасної орбіти Юпітера і довгий час залишалося там, поки його випадково не виштовхнуло в сторону Землі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше французькі і японські вчені вивчили метеорит, який був виявлений в Сахарі в 2020 році. На їхню думку, він відколовся від протопланети, а його вік перевищує вік Землі.