Коли на Австралійський континент прибули перші люди, він виглядав не так, як зараз. Нова Гвінея, материкова Австралія і Тасманія були об'єднані і складали один мегаконтинент Сахул, що перестав існувати тільки приблизно 8-10 тисяч років тому.
Тепер же вчені розробили демографічні моделі для того, щоб з'ясувати, яким маршрутом стародавні люди подорожували по островах. Вони з'ясували, що північний шлях, що з'єднує сучасні острова Манголи, Буру, Серам і півострів Чендравасіх, був, ймовірно, більш простим для навігації, ніж південний шлях - від островів Алора і Тимора до нині затопленого шельфу Сахула. Разом з тим, люди могли використовувати і південний шлях.
Після цього дослідники розширили демографічні моделі, щоб дізнатися, скільки людей знадобилося б, щоб вижити на новому континенті. Виявилося, що в будь-якому випадку міграція потребувала б не менше 1300 осіб, якби людей було менше, вони, швидше за все, не змогли б вижити.
Разом з тим, зазначається, що в якості альтернативні може бути розглянута версія, за якою люди прибували невеликими послідовними хвилями - приблизно по 130 осіб кожні 70 років впродовж приблизно 700 років: у такому разі шанс на виживання був би також великий.
Раніше вчені з Кембриджського університету і Університету Копенгагена виявили у східному Сибіру два молочних зуба, які вказали на те, що на цій території жила раніше невідома група древніх людей. Вік останків оцінюється в 31 тисячу років.