Нові знахідки свідчать про те, що подібні "глечики" були набагато більш поширені, ніж вважали вчені. Їхнє виявлення може пролити світло на те, хто збудував ці посудини, а також на те, для чого вони були створені. У ході нового дослідження вчені виявили 137 "глечиків".
"Схоже, глечики, деякі з яких важили кілька тонн, були вирізані в кар'єрах, а потім якимось чином перевезені на місце виявлення", - заявив один з авторів дослідження Дугалд О'Райлі. Те, чому посудини були розміщені саме в цьому лісі, досі залишається загадкою для вчених. Крім того, у дослідників немає жодних свідчень існування поселень недалеко від цього місця.
У ході розкопок вчені також виявили прикрашені диски, які розташовувалися біля глечиків і, імовірно, вказували на поховання. На них були нанесені зображення концентричних кіл, людських фігур і міфічних істот. Дивно було те, що прикрашена сторона диска була розміщена вниз.
У самих похованнях були виявлені такі артефакти, як керамічні предмети, скляні намистини, залізні інструменти, прикраси і важки для ручного веретена.
"Цікаво, що ми виявили також мініатюрні копії великих глечиків, але виконані з глини. Нам хотілося б знати, чому люди виготовляли ті ж глечики, в яких ховали своїх померлих, для того, щоб поховати разом з ними", - додав о'райлі.
Раніше археологи виявили в Мехіко вежу з людських черепів, яка належить періоду імперії ацтеків. Дослідники виявили 650 черепів, які були посаджені на вапно, і близько тисячі фрагментів в циліндричній конструкції, яка розташовувалася недалеко від храму Темпл Майор, одного з головних храмів Теночтітлана.