Перенесення пилу могло посприяти першим міграціям людей з Африки

Поділитися
Перенесення пилу могло посприяти першим міграціям людей з Африки Грубозернистий пил сприяв міграції людей з Африки © Naked Science
Якби грунт навколо Середземного моря не змінився 200 тисяч років тому, людям було б важче покинути Африку.

Вчені з Ізраїлю заявили про те, що першим міграціям людей з Африки сприяла грубозернистий пил. За їхніми словами, якби грунт навколо Середземного моря не змінився 200 тисяч років тому, регіон Родючого півмісяця не був би таким родючим і першим мігрантам з Африки було б важче покинути рідний континент, повідомляє Naked science.

Вчені вважають, що люди мігрували з Африки в Євразію в ході трьох основних міграцій: від 130 до 118, від 106 до 94 і від 89 до 73 тисяч років тому. В цей час на їхньому шляху було достатньо їжі, а води Баб-ель-Мандебської протоки були відносно спокійними і сама вона була неширокою.

Останнє вікно було вирішальним для наших предків, вчені припускають, що тоді і відбулася основна хвиля міграції. Але ось те, чому саме тоді, залишалося загадкою для вчених. Можливо, погіршилися умови життя, оскільки саме в цей період людство переживало ефект так званого пляшкового горлечка, коли його популяція скоротилася приблизно до 10 тисяч і була на межі зникнення.

Тепер вчені припустили, що однією з щасливих випадковостей, які сприяли розселенню нашого виду, стала геологічна ситуація в районі Середземного моря. Якби вона не трапилася, стародавні люди не змогли б залишити Африку.

Моделювання, проведене вченими з Геологічної служби Ізраїлю, показало, що грунт в районі Родючого півмісяця змінився близько 200 тисяч років тому. Якби цього не сталося, грунт в цьому регіоні не були б такими гостинним. Грунт в регіоні був би занадто бідним для розвитку всіх форм життя. На мігрантів чекав би майже голий пейзаж.

Відомо, що деякі грунти навколо Середземного моря є «жирними», в той час як інші - виснаженими. Перші, як правило, утворюються в районах з вологим кліматом, а другі - з посушливим. Але для Середземномор'я, де більшу частину рідних порід становить розчинний карбонат, вірно зворотне: в посушливих південних регіонах грунти більш родючі, ніж у вологих північних. Щоб зрозуміти, чому так, ізраїльські вчені зібрали зразки грунтів в регіоні Родючого півмісяця, а також з найближчих і віддалених джерел - і порівняли їх.

Виявилося, що «жирні» грунти в районі Середземного моря з'явилися близько 200 тисяч років тому, коли льодовики вкрили більшу частину суші. Тоді в цей регіон було занесено пил великої фракції. В інші регіони Середземного моря цей пил не потрапив, тому грунти там залишилися збідненими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з США та Іспанії заявили про те, що до приручення вогню древні люди використовували для приготування їжі гарячі джерела. На це, на їхню думку, вказують сліди гідротермальних джерел, знайдені в ущелині Олдувай в Танзанії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі