Вчені переглянули уявлення про міграції мисливців льодовикового періоду

Поділитися
Вчені переглянули уявлення про міграції мисливців льодовикового періоду Стародавні люди полювали навіть в зимовий період, а не мігрували в більш теплі місця
Жителі півночі Європи полювали навіть в зимовий період.

Вчені з Ексетеровского університету і польської Академії наук з'ясували, що жителі північної частини континентальної Європи, які мешкали тут у льодовиковий період, полювали навіть в зимовий період, а не мігрували в тепліші райони. До такого висновку дослідники прийшли, вивчивши кістки полярної лисиці, які були знайдені на палеонтологічній стоянці Краків-Спадіста, повідомляє N+1.

Близько 25 тисяч років тому середньорічна температура в Європі становила від -1 до 4,3 градуса Цельсія. Люди, які жили тут, полювали на шерстистих мамонтів та інших тварин.

На стоянці Краків-Спадіста носії граветської культури обробили туші понад сотні мамонтів. Можливо, частина з них померла природною смертю. Крім того, невелика кількість кісток вказувала також на інші об'єкти полювання: ведмедів, вовків, песців, коней, оленів, шерстистих носорогів. Оскільки слідів жител знайдено не було, передбачалося, що люди мігрували на зимовий період в більш теплі регіони.

У ході нового дослідження вчені звернули увагу на кістки песців (полярних лисиць). Дослідникам вдалося визначити їхнє походження і сезон загибелі.

За допомогою аналізу вмісту ізотопів стронцію в зубах п'яти особин вчені з'ясували, що ті народилися і виросли за десятки або навіть сотні кілометрів від стоянки Краків-Спадіста. Це пояснюється тим, що в пошуках їжі песці здатні переміщатися на великі відстані.

Аналіз зубного цементу показав, що це були дорослі або навіть старі лисиці, які померли в кінці зими або на початку весни. Вчені відзначають, що песці були джерелом хутра, м'яса і жиру для людей палеоліту. До початку весни тварини починали втрачати хутро і запаси жиру, які були накопичені восени. Тому найкращим часом для видобутку песців була саме зима.

У той же час велика кількість кісток цих хижаків в місці, де давні мисливці обробляли здобич, свідчить на користь гіпотези про стратегічний характер полювання на полярних лисиць, а не про випадкові трофеї.

Таким чином, представники граветської культури, що жили на території Південної Польщі в кінці епохи палеоліту, не залишали місця свого полювання на холодний період року, в той же час вибираючи для зимового промислу найбільш підходящих тварин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Університету Кента заявили про те, що жителі ущелини Олдувай в Танзанії, які населяли цю територію в період палеоліту (1,8-2 мільйони років тому), створювали кам'яні знаряддя праці під конкретні завдання. Той чи інший матеріал підбирався виходячи з його гостроти, міцності та ефективності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі