Вчені з США та Єгипту виявили в єгипетській пустелі останки риб, які жили в гарячих океанах близько 56 мільйонів років тому, повідомляє Science daily. Відкриття дає надію на те, що деякі види риб можуть вижити в морях і океанах навіть при підвищенні глобальної температури.
Палеоцен-еоценовий термічний максимум (ПЕТМ) вважається одним з періодів найбільш різкої зміни клімату. Його також вважають «стародавнім аналогом» процесів, які відбуваються на Землі зараз. Відомо, що риби найбільш чутливі до зміни температури води, а нагрівання часів ПЕТМ було летальним для більшості видів.
Але нове відкриття показує, що риби все-таки вижили в деяких морях тропічних регіонів. Скам'янілість була знайдена в пустелі на відстані 200 кілометрів від Каїра. Вона стала першим свідченням біорізноманіття риб під час ПЕТМ. Згідно з деякими розрахунками, температура поверхні води тоді піднімалася до 35 градусів Цельсія, що було смертельно для більшості морських мешканців.
Знайдена скам'янілість включає в себе більше 12 груп різних типів костистих риб. Найбільш поширений тип - риба-місяць виду Mene, який живе і зараз в тропічних і субтропічних районах Індійського і Тихого океанів. Надалі вчені хочуть зрозуміти, як їм вдалося впоратися з суворими умовами ПЕТМ. Але вже зараз у них є кілька версій.
Відповідно до першої з них, риби вижили завдяки підйому більш прохолодної води з глибоких частин океану. Друга передбачає, що риби просто попливли в більш прохолодні регіони. Разом з тим, існує також імовірність того, що вони змогли пристосуватися до катастрофічних змін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені заявили про те, що значна частина льодовикового покриву Гренландії знаходиться на межі руйнування і прискорене танення стане неминучим, навіть якщо глобальне потепління буде зупинено. Підвищення температури вже викликало танення трильйонів тонн льоду Гренландії. Повне танення крижаного покриву може підняти глобальний рівень моря на 7 метрів.