Палеонтологи виявили в Китаї динозавра-батька, який сидів на гнізді з яйцями, в яких вже розвинулися ембріони. Всього в гнізді знаходилося 24 яйця, повідомляє New Atlas.
Дослідники знайшли частковий скелет овірапторозавра, який «скорчився в пташиній задумливій позі» над кладкою яєць. Принаймні в семи з цих яєць були присутні кістки або часткові скелети ембріонів.
«Динозаври, які висиджують свої яйця, зустрічаються дуже рідко. І настільки ж рідкісні скам'янілі ембріони. Це перший випадок, коли вдалося знайти непташиного динозавра, який сидить на яйцях, в єдиному вражаючому екземплярі», - заявив Шундонг Бі з Університету Пенсільванії.
Овіраптозаври жили на Землі 144-60 мільйонів років тому, вік виявленого скелета оцінюється в 70 мільйонів років. Знахідка підтверджує, що ці динозаври були схожі на птахів, оскільки батько все ще висиджував яйця, незважаючи на те, що ембріони знаходилися на пізніх стадіях розвитку. Інші динозаври, як правило, відкладали яйця і залишали їх.
Аналіз ізотопів кисню показав, що динозавр висиджував яйця при «температурах, схожих на пташині». У черевній порожнині динозавра також були знайдені камені, ймовірно, він, як і птахи, проковтнув їх, щоб допомогти в перетравленні їжі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені розповіли про те, чому динозаври були такими великими. На їхню думку, цьому сприяла унікальна будова кісток динозаврів.