Молоді динозаври змінили свою екосистему

Поділитися
Молоді динозаври змінили свою екосистему Молоді динозаври займали ніші невеликих тварин © regnum.ru
Динозаври-підлітки займали ніші дрібних тварин.

Вчені з США заявили про те, що молоді динозаври впливали на свою екосистему. Вони займали ніші дрібних тварин, тому різноманітність цих істот була невеликою, повідомляє Naked science.

Динозаври з'являлися з яєць і навіть великі ящери при народженні важили максимум 15 кілограмів. Наприклад, новонароджений тираннозавр був розміром з кішку. Тому молоді динозаври підтримували відповідну дієту.

У міру зростання мисливські звички і здобич повинні були змінюватися, але як саме, вчені не знали. До цього часу було відомо лише те, що кількість родин динозаврів по всьому світу дивно невелика, особливо це стосується невеликих видів. При цьому вчені припускають, що спільноти динозаврів складалися в основному з молодих особин.

У новому дослідженні вчені задалися питанням про те, який вплив на свою екосистему повинні були чинити динозаври-підлітки. Дослідники зібрали дані про скам'янілості більш ніж 550 різних видів динозаврів, що мешкали на всіх континентах планети. Розподіливши їх по масі і раціону, палеонтологи визначили число дрібних, середніх і великих видів. І натрапили на чітку закономірність - вкрай низьку чисельність хижих динозаврів від 100 до 1000 кілограмів у спільнотах, де існують мегатераподи (споріднена група тіраннозаров). І молоді динозаври такої групи як раз вписуються в ці порожні ніші.

Часовий період таких «пустот» був неоднорідний. Спільноти юрського періоду (200-145 мільйонів років тому) мали менше порожніх ніш, а крейдяного (145-65 мільйонів років тому) - більше. Автори дослідження вважають, що вся справа в тому, що у юрських динозаврів не було такого сильного розриву в розмірах між зрілими і молодими особинами, а у крейдяних хижаків, серед яких домінували тираннозавр і абелізавр, він став серйознішим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені розповіли про те, чому динозаври були такими великими. На їхню думку, цьому сприяла унікальна будова кісток динозаврів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі