Зазначається, що дослідники вже провели успішні випробування на мишах. "Наші результати потенційно можуть призвести до альтернативного методу лікування болю без побічних ефектів і зменшити залежність багатьох людей від опіоїдів", - сказала хімік-біолог Крістіна Шредер.
На даний момент опіоїдні препарати є найефективнішим засобом для усунення різних видів болю. Разом з тим, вони викликають звикання, а передозування може бути смертельним. У 2018 році тільки на території США 46802 смерті були пов'язані з передозуванням опіоїдами. Побічні ефекти включають запаморочення, нудоту, сонливість, запор та утруднення дихання.
Тому вчені шукають ефективні альтернативи опіоїдних препаратів. У ході дослідження розглядалися нейротоксичні отрути павуків, змій і навіть равликів. Ці отрути впливають на нервову систему, і паралізують їхні властивості і можуть бути використані для полегшення болю, як тільки смертельна частина речовини буде нейтралізована.
Попередня робота показала, що пептид, який був витягнутий з отрути тарантула Cyriopagopus schmidti, можна використовувати для притуплення болю у щурів. Зараз ученим належить довгий шлях вивчення можливих способів застосування отрути для людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.