Наголошується, що павуки цього роду невеликі, їхні розміри досягають п'яти міліметрів. Самки непоказні, а у самців – яскраве черевце з візерунками і довгі треті ноги. Задню пару кінцівок ці павуки використовують в своїх шлюбних обрядах - самці піднімають ноги вгору, вібрують ними і танцюють перед самкою. Рід виділили ще у 1878 році, і з тих пір вчені описали вже 78 видів Maratus.
Нові види були знайдені у Вікторії, Південній і Західній Австралії. Вчений докладно описав їхню морфологію, забарвлення, місце існування і шлюбні танці. Нові види павуків відрізняються в основному забарвленням черевця самців. Самок різних видів зовнішньо розрізнити неможливо, тому їхню видову приналежність можна визначити лише по забарвленню самців, які доглядають за ними.
Два нових види отримали назви у відповідності зі своїм малюнком: M. constellatus перекладається з латини як "зоряний" - у них на синьо-фіолетовому черевці яскраві жовті точки. M. azureus перекладається з латини як темно-синій (за кольором розводів на кінці черевця). Ці павуки повертаються з боку в бік з піднятим задніми ногами під час свого шлюбного танцю.
Вид Maratus inaquosus названий на честь посушливих місць, в яких Шуберт знайшов їх. У цих павукоподібних блакитне з золотим черевце і двоколірні задні кінцівки з довгими пучками білих щетинок. M. laurenae отримали своє ім'я на честь вченого, який допомагав авторові роботи, M. noggerup - по населеному пункту, біля якого дослідник знайшов їх. Maratus suae названі по імені людини, яка виявила їх, ці павуки під час танцю симетрично розмахують задніми лапами і то піднімають, то опускають черевце. Maratus volpei отримали назву за прізвищем еколога, який зібрав кілька особин і сфотографував їх.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.