ООН заборонила проводити протисупутникові випробування прямого влучення, які створюють величезні поля космічного сміття – резолюція

Поділитися
ООН заборонила проводити протисупутникові випробування прямого влучення, які створюють величезні поля космічного сміття – резолюція © NASA
Пекін вважає, що космос є дуже важливою частиною не лише їхнього економічного, а й військового середовища і продовжує випробування.

ООН прийняла резолюцію про те, що країни не повинні проводити протисупутникові випробування прямого влучення, які створюють величезні поля космічного сміття, що наражають на небезпеку супутники і космічні станції.

З чотирьох країн, які проводили такі випробування, США були єдиними, хто проголосував "за", тоді як Китай та Росія проголосували "проти", а Індія утрималася.

У США вважають, що діяльність Китаю у космосі потенційно загрожує американським активам.

Космічний сміття, яке створюють антисупутникові експерименти Китаю, швидко накопичується на низькій навколоземній орбіті, заявив у п'ятницю глава військових операцій США в космосі генерал армії Джеймс Дікінсон.

"Ми не можемо продовжувати робити свій внесок у засмічення космічного простору, — сказав Дікінсон під час телефонної прес-конференції з репортерами в Азії. Велика частина цього сміття знаходиться на критично важливій низькій навколоземній орбіті, яка стала "перевантаженою, конкурентною та спірною", сказав він.

Навіть крихітні осколки металу можуть становити небезпеку, і кількість таких об'єктів стрімко зростає. Космічне командування зараз відстежує понад 48 000 об'єктів на навколоземній орбіті, включаючи супутники, телескопи, космічні станції та уламки всіх розмірів, порівняно з 25 000 лише три роки тому, сказав Дікінсон.

У 2003 році Китай став третьою державою, яка відправила астронавта на орбіту самостійно, після колишнього Радянського Союзу та США. З того часу його програма неухильно розвивається.

Китайська космічна програма викликала рідкісну міжнародну критику після того, як у 2007 році вона провела неоголошене випробування, під час якого за допомогою ракети було підірвано застарілий китайський супутник, утворивши уламки, які продовжують становити небезпеку.

Пекін вважає, що "космос є дуже важливою частиною не лише їхнього економічного чи глобального економічного середовища, а й військового середовища, тому ми продовжуємо уважно стежити за цим, оскільки вони продовжують нарощувати свої можливості", - сказав Дікінсон.

Минулого місяця Китай запустив останній із трьох модулів для своєї власної космічної станції, яка на короткий час прийняла у космосі шість китайських астронавтів під час зміни екіпажу із трьох осіб. Китай також має марсоходи на Місяці та Марсі, і він планує місячну місію з екіпажем у майбутньому.

В умовах напруженості у відносинах між США та Китаєм з приводу Тайваню, Південно-Китайського моря, торгівлі та технологій, космос все частіше стає потенційним осередком напруженості. Крім того, минулого тижня Пентагон опублікував щорічну доповідь про безпеку Китаю, в якій попередив, що до 2035 року у Пекіна, ймовірно, буде 1500 ядерних боєголовок і що він не надав жодної ясності щодо того, як він планує їх використовувати.

Китай продовжує "нарощувати потенціал, який, відверто кажучи, ставить під загрозу більшість наших активів у космічній сфері", - сказав Дікінсон.

Вторгнення Росії в Україну ще більше показало, що космос є "спірною областю, яку необхідно захищати. Ми в Космічному командуванні США дуже серйозно ставимося до цієї ролі", - сказав він.

"Я серйозно зосереджений на нашому виклику - Китаї", - сказав Дікінсон.

За останні місяці вже чотири рази відзначалося неконтрольоване падіння перших ступенів китайських ракет-носіїв на Землю. Фрагменти впали недалеко від узбережжя Африки, в Індійському океані поблизу Мальдів і поблизу острова Борнео. Останній випадок трапився на початку листопада.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі