Перегони космічних озброєнь можуть перешкодити науковим дослідженням – вчені

Поділитися
Перегони космічних озброєнь можуть перешкодити науковим дослідженням – вчені Вчені побоюються перегонів космічного озброєння © NASA
Дослідники закликають зупинити перегони орбітальних озброєнь.

Вчені заявили про те, що нові перегони космічних озброєнь можуть перешкодити науковим дослідженням. Вони закликають зупинити ці перегони, оскільки вони можуть завадити всім зусиллям, докладеним для проведення досліджень, повідомляє Space.com.

15 листопада 2021 року Росія запустила ракету, яка знищила один з супутників країни. Він розлетівся на безліч уламків, включаючи 1000 достатньо великих, які можна було відстежити. Цей «дощ» з уламків змусив екіпаж Міжнародної космічної станції, до якого входило й двоє росіян, сховатись у модулях-укриттях. Через кілька місяців один з цих уламків пройшов небезпечно близько до китайського супутника спостереження Землі.

Через місяць 163 країни на Генеральній асамблеї ООН проголосували за створення робочої групи щодо запобігання космічним перегонам озброєнь. Зараз члени цієї робочої групи стикаються з нерозв'язною проблемою: вепонізація космосу, що росте, становить загрозу для пілотованих космічних польотів з багатьох причин.

Найбільш поширеними небезпеками для супутників є кінетична фізична зброя, наприклад ракети, які врізаються у свої цілі на високій швидкості. Випробування, проведені Росією у 2021 році, були досить гучними, але вони були не першими: і СРСР, і США розробляли протисупутникову зброю ще під час холодної війни.

У 2008 році США збили один зі своїх супутників, щоб запобігти його падінню на Землю. 2007 року Китай збив з орбіти свій метеорологічний супутник. У 2019 році Індія випробувала власну протисупутникову ракетну систему.

Вибух супутників на орбіті може спричинити появу космічного сміття. У деяких випадках він падає на планету, а в інших циркулювати роками. Уламки, що залишилися після інциденту 2007 року, досі знаходяться на орбіті.

«Я не думаю, що люди дійсно будуть цілитися в інших людей у космосі, але проблема сміття є досить небезпечною», — каже Макена Янг, аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS).

CSIS розділив космічну зброю на чотири види. Перший – це кінетична зброя. Другий – «нефізична кінетична зброя», сюди входять ядерні вибухи та лазери. Третя та четверта категорія – електронні та кібератаки з використанням супутників. Вони можуть включати в себе глушіння сигналів GPS або їхню «підробку» для зміни видимого розташування об'єкта — вважається, що це робить Росія під час вторгнення в Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі