У ході дослідження вчені змоделювали розвиток атмосфери планет з урахуванням впливу випромінювання зірки. Варто відзначити, що зірка, навколо обертаються планети, це червоний карлик, який відрізняється від Сонця, а значить, і на склад атмосфери небесних тіл впливає інакше.
Дослідники встановили, що TRAPPIST-1b, найближча до зірки планета, дуже гаряча навіть для хмар сірчаної кислоти, на зразок тих, що спостерігаються на Венері. Планети c і d отримують трохи більше енергії від своєї зірки, ніж Венера, і, ймовірно, схожі на неї - гарячий світ з щільною, непридатною для життя атмосферою.
А ось на TRAPPIST-1e, імовірно, можливе існування води в рідкому вигляді, а значить, вона може бути придатною для підтримки життя.
22 лютого минулого року на прес-конференції NASA розповіло про виявлення семи землеподібних планет біля зірки TRAPPIST-1 - червоного карлика в сузір'ї Водолія, який розташовується на відстані 40 світлових років від Землі. Три з семи виявлених планет обертаються в населеній зоні зірки, тобто на них може існувати життя.