"Всі планети Trappist-1 дуже схожі на Землю: у них є тверде ядро, оточене атмосферою. Trappist-1 - планета, найбільше схожа на Землю в плані маси, радіуса та енергії, одержуваної від зірки", - розповів один з дослідників Саймон Грімм.
У ході дослідження вчені вивчили дані, отримані телескопом "Спітцер" і декількома апаратами Європейської південної обсерваторії. Дослідники використали симуляцію, яку раніше застосовували для розрахунку планетарних орбіт. Задіявши більш 200 транзитів, вчені змоделювала маси і густину планет, симулювала їх орбіти до того моменту, поки змодельовані транзити не збіглися з спостереженнями.
Дослідники виявили, що щільність планет варіюється від 0,6 до 1,0 щільності Землі. Сім з них багаті водою, а на деяких вона займає цілих 5% від загальної маси. Для порівняння: вода становить всього 0,02% від маси Землі.
Trappist-1b і c - найближчі до зірки - швидше за все, мають кам'янисті ядра і оточені щільними атмосферами. Trappist-1d - найлегша з семи планет, її маса становить близько 30% маси Землі. Її невелика маса може бути обумовлена розширеною атмосферою, океаном або шаром льоду. Trappist-1f, g і h знаходяться досить далеко від своєї зірки, щоб вода на всій її поверхні була повністю замерзлою. Тонкі атмосфери навряд чи зможуть утримувати більш важкі молекули, подібні до земних.
Крім того, є Trappist-1e, найбільше схожа на Землю з усієї групи. Вона трохи щільніша за нашу планету і, швидше за все, має більш щільне залізне ядро. У неї також може бути щільна атмосфера, океан або крижаний шар.
22 лютого минулого року на прес-конференції NASA розповіло про виявлення семи землеподібних планет біля зірки TRAPPIST-1 - червоного карлика в сузір'ї Водолія, який розташовується на відстані 40 світлових років від Землі. Три з семи виявлених планет обертаються в населеній зоні зірки, тобто на них може існувати життя.