Новокаледонським воронам вдалося пройти "зефірний тест"

Поділитися
Новокаледонським воронам вдалося пройти Новокаледонські ворони продемонстрували здатність до самоконтролю © Naked Science
Птахи виявилися здатні відкладати клювання заради нагороди в майбутньому.

Міжнародна група вчених заявила про те, що новокаледонські ворони, які вважаються одними з найбільш "розумних" птахів у світі, змогли пройти "зефірний тест". Птахи можуть відкласти клювання ради одержання більше нагороди в майбутньому, повідомляє Naked science.

"Зефірний експеримент" вважається класичною демонстрацією здатності до самоконтролю. На рубежі 1960-70 років вчені зі Стенфорда провели експерименти, пропонуючи дітям вибір між невеликою, але негайною нагородою, або великою, але відкладеним. У тих, хто вибрав другий варіант, надалі відзначалися більш високі результати в навчанні, було краще здоров'я і так далі. Разом з тим, у ХХІ столітті результати експерименту поставили під сумнів.

У ході нового дослідження вчені повторили експеримент за участю воронов. У клітку до них поміщали тарілку, що оберталася, накриту прозорим пластиком. На різні сторони тарілки клали винагороду: одну простішу (наприклад, яблуко), іншу кращу (м'ясо) або просто різні кількості однієї і тієї ж винагороди. Обертаючись, вони по черзі виявлялися доступні крізь проріз у пластиці. Ту, що гірше, можна було отримати і склювати відразу, але тоді другу нагороду ворон не отримував зовсім.

В якості контролю аналогічний експеримент провели з дітьми, але в якості винагороди їм давали не ласощі, а блискучі наклейки. У дослідженні взяло участь дев'ять ворон, що виросли в полі, і 60 дітей у віці від трьох до п'яти років. І ті, і інші продемонстрували чудову витримку і здатність дочекатися кращої нагороди, спостерігаючи за тим, як та наближається до отвору в пластиці. При цьому птахи з більшою охотою відкладали клювання на користь більш смачної, а не більш великої нагороди.

Коли тарілку накрили непрозорим пластиком, ситуація змінилася. Діти демонстрували таке ж терпіння, а ось ворони були більш схильні клювати першу-ліпшу винагороду. Дослідники вважають, що причини цього криються в тому, що птахи виросли в дикій природі і звикли боятися людини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі