У ході експерименту ворони повинні були використати коротку паличку для того, щоб витягнути камінь з вузької трубки. Потім за допомогою іншої, довгої палиці, ворони повинні були помістити цей камінь в іншу трубу, що дозволяло їм звільнити платформу зі шматочком м'яса. Кожна стадія завдання була ізольована від інших дерев'яним щитом, так що ворона могла бачити лише одну частину завдання в момент часу. Щоб ще сильніше ускладнити тест, вчені випадковим чином змінили позиції двох трубок, щоб ворона орієнтувалася по пам'яті і сама знаходила правильний інструмент.
Для того, щоб вдало впоратися з тестом, воронам необхідно було тримати в голові розташування довгої палиці, каменя і м'яса, а потім використовувати ці знання для складання плану. Багато хто з воронів успішно впорався з завданням вже з першої спроби.
Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.