Попередні експерименти, які були проведені на тваринах, в першу чергу шимпанзе, показали, що, незважаючи на вміння сортувати об'єкти за вагою, вони не можуть визначити їхню вагу тільки на підставі спостережень. Тепер же дослідники провели експерименти за участю 12 воронів, які були спіймані в дикій природі.
Воронів розділили на дві групи і навчили використовувати об'єкти для отримання їжі. У їхньому розпорядженні були важкі і легкі предмети: для половини ворон потрапляння важкого предмета в трубку призвело б до отримання частування, на відміну від легких предметів, а для іншої половини приносило частування, навпаки, використання легких об'єктів.
На наступному етапі нові предмети, які птахи раніше не бачили, були підвішені перед вентилятором. Потім птахи повинні були спостерігати за об'єктами в двох умовах: при включеному вентиляторі, коли більш легкий об'єкт рухався через вплив вітру, і з вимкненим вентилятором, в якому обидва об'єкти залишалися нерухомими. Протягом трьох днів птахам показували цей процес з інтервалом у кілька годин. Нарешті, ворони були піддані випробуванню. Дослідники хотіли перевірити, чи згадають птахи, які з об'єктів (важкі або легкі) вони повинні помістити в трубку, щоб отримати частування. Ворони успішно впоралися з цим завданням.
Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.