Новокаледонські ворони виявилися здатні визначати вагу предмета за його рухом

Поділитися
Новокаледонські ворони виявилися здатні визначати вагу предмета за його рухом Ворони можуть визначити вагу об'єкта за тим, як він рухається © Naked Science
Ворони стали першими тваринами з цією здатністю.

Група вчених з Кембріджського університету, Університету Окленда і Інституту імені Макса Планка заявила про те, що новокаледонські ворони здатні визначати вагу об'єкта за тим, як він рухається. Як повідомляє Naked science, птахи стали першими тваринами, які володіють цією здатністю.

Попередні експерименти, які були проведені на тваринах, в першу чергу шимпанзе, показали, що, незважаючи на вміння сортувати об'єкти за вагою, вони не можуть визначити їхню вагу тільки на підставі спостережень. Тепер же дослідники провели експерименти за участю 12 воронів, які були спіймані в дикій природі.

Воронів розділили на дві групи і навчили використовувати об'єкти для отримання їжі. У їхньому розпорядженні були важкі і легкі предмети: для половини ворон потрапляння важкого предмета в трубку призвело б до отримання частування, на відміну від легких предметів, а для іншої половини приносило частування, навпаки, використання легких об'єктів.

На наступному етапі нові предмети, які птахи раніше не бачили, були підвішені перед вентилятором. Потім птахи повинні були спостерігати за об'єктами в двох умовах: при включеному вентиляторі, коли більш легкий об'єкт рухався через вплив вітру, і з вимкненим вентилятором, в якому обидва об'єкти залишалися нерухомими. Протягом трьох днів птахам показували цей процес з інтервалом у кілька годин. Нарешті, ворони були піддані випробуванню. Дослідники хотіли перевірити, чи згадають птахи, які з об'єктів (важкі або легкі) вони повинні помістити в трубку, щоб отримати частування. Ворони успішно впоралися з цим завданням.

Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі