Німецький стартап знайшов спосіб боротьби зі стійкими до антибіотиків бактеріальними інфекціями

Поділитися
Німецький стартап знайшов спосіб боротьби зі стійкими до антибіотиків бактеріальними інфекціями © Naked Science
Відпрацьовується чиста технологія виробництва вірусів-бактеріофагів.

Оскільки хвороботворні бактерії швидко вчаться захищатися від антибіотиків, деякі вчені звертаються до біологічної зброї для боротьби з ними: спеціалізованим вірусам, що вбивають бактерії - бактеріофагам або фагам, пише Science.

Спроби використовувати фаги у боротьбі з бактеріальними інфекціями робилися ще понад сто років тому, проте медицина відмовилася від них після появи антибіотиків.

Одна з причин відмови: культивування фагів за традиційною технологією — це дорогий, складний та потенційно небезпечний процес, адже щоб отримати достатню кількість фагів, спочатку потрібно в лабораторних умовах культивувати патогенні бактерії. Потім вони піддаються впливу фагів, раніше виділених із тих самих патогенів. Після того, як ці фаги починають розмножуватися в бактеріях, їх відфільтровують.

Група дослідників з Німеччини пропонує більш швидкий та чистий спосіб виробництва фагів. Їх метод, який вони називають «фабрикою», виробляє фаги без необхідності культивування хвороботворних бактерій, проти яких вони спрямовані, і дозволяє швидко налаштовувати віруси, щоб адаптувати їх до конкретних інфекцій, стійких до антибіотиків.

Для багатьох клініцистів виробництво фагів досі здається брудним чи навіть «містичним» процесом, каже Гіл Грегор Вестмайєр, лікар та інженер-біолог із Мюнхенського технічного університету (TUM). Він керував дослідженням, звіт про який було опубліковано минулого тижня у журналі Cell Chemical Biology.

Суть нової технології в тому, що вчені навчили екстракти невинної кишкової палички виробляти віруси, спрямовані проти інших бактерій, збудників пневмоній та чуми. У віруси вбудовують "правильну" ДНК фага. “По суті це цілий процес персоналізованого лікування фагами, — каже Вестмайєр. — Єдине, що нам не вдалося зробити, — вилікувати конкретного пацієнта, від якого ми виділили збудник. Але ми “лікували” певні бактерії фагами у нашій лабораторії”.

Стартап, заснований членами команди TUM, спрямований на розширення бібліотеки фагів, здатних впоратися з особливо небезпечними бактеріальними інфекціями, стійкими навіть до антибіотиків останньої надії.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, стійкість людей до протимікробних препаратів (антибіотиків) входить до десятки найсерйозніших загроз здоров'ю у світі. Так, щороку понад 700 тисяч людей у всьому світі помирають від інфекцій, стійких до антибіотиків. Це приблизно 2 тисячі смертельних випадків на день.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі