Астрономи помітили, що чорна діра, яка знаходиться в центрі галактики, розташованої на відстані 12,4 мільярдів світлових років від Землі, поглинає навколишній газ, що призводить до поступового руйнування галактики. Як повідомляється на сайті NASA, в процесі виробляється стільки енергії, що вона підсвічує газ на всій протяжності галактики.
За словами вчених, процес можна порівняти з киплячою в горщику водою, що підігрівається ядерним реактором, який знаходиться у центрі.
Галактика, яка отримала назву W2246-0526, є найяскравішою з усіх відомих галактик, каталог яких був складений на підставі даних, отриманих з допомогою апарату Wide-field Infrared Survey Explorer (WISE). Це означає, що вона виділялася б яскравістю, якщо б всі галактики були розташовані на однаковій відстані від Землі.
Крім того, астрономи встановили, що галактика випускає надзвичайно турбулентний газ – явище, яке не спостерігалося дослідниками раніше. На думку дослідників, це свідчить про те, що галактика розриває на частини сама себе. Імпульс і енергія частинок світла є настільки високими, що вони виштовхують газ в усіх напрямках.
Використовуючи інструмент ALMA, вчені виявили іонізований вуглець в турбулентному стані, який поширився по всій галактиці. Джерелом турбулентності, ймовірно, є надмасивна чорна діра в центрі галактики. Її гравітаційне поле притягує газ і навколишній матеріал, у результаті чого утворюється структура, так званий аккреційний диск. Тертя диска виробляє інтенсивне світіння, яскравість якого перевищує яскравість Сонця у 300 трильйонів разів.
Галактика була утворена приблизно через мільярд років після Великого вибуху.
Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.