Астрономи за допомогою телескопів "Хаббл" і "Спітцер" виявили найменший об'єкт з усіх, які коли-небудь спостерігалися в ранньому Всесвіті. Галактика існувала вже через 400 мільйонів років після Великого Вибуху, тобто 13,8 мільярдів років тому. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті NASA.
Команда дослідників дала об'єкту ім'я Tayna, тобто "первонароджена" в перекладі з мови аймара, якою розмовляють в Андах.
Не дивлячись на те, що "Хаббл" і раніше виявляв галактики – рекордсмени за дальністю розташування, ця галактика є найдрібнішою і найбільш тьмяною новоствореною галактикою, з усіх, які були виявлені раніше. Такі тьмяні галактики можуть найкращим чином розповісти про побудову раннього Всесвіту і еволюції ранніх галактик.
За словами одного з авторів дослідження Леопольда Інфанте, "завдяки виявленню цього об'єкта, ми зможемо більш детально вивчити тьмяні галактики, які були утворені незабаром після Великого Вибуху".
Галактика була виявлена під час дослідження гігантського кластера MACS0416.1-2403, який розташовується на відстані чотирьох мільярдів світлових років від Землі. Маса кластера дорівнює масі мільйона мільярдів сонць.
Раніше повідомлялося про те, що телескоп "Хаббл" сфотографував край Великого Вибуху. Всього астрономи виявили понад 250 невеликих галактик, які існували в проміжок від 600 до 900 мійльйонів років після Великого Вибуху. Світло від цих галактик пройшло шлях довжиною в 12 мільярдів років.