Гендиректор Intel Пет Гелсінджер заявив, що компанія більше не розглядає можливість будівництва заводу з виробництва чіпів у Великій Британії через те, що країна вийшла з ЄС, пише ВВС.
Тепер Intel думає про будівництво такого заводу в іншій країні Євросоюзу.
"Зараз у нас є близько 70 пропозицій щодо місць для будівництва у всій Європі з 10 різних країн. До кінця цього року сподіваємося укласти угоду щодо співпраці", - каже Гелсінджер.
За його словами, криза показала, що США та Європа занадто залежать від Азії для потреб виробництва чіпів.
Intel інвестує до 95 мільярдів доларів у відкриття та модернізацію заводів напівпровідників у Європі протягом наступних 10 років, а також у збільшення виробництва в США.
Мікрочіпи є життєво важливими компонентами мільйонів пристроїв - від автомобілів до пральних машин. У 2021 році виникла криза щодо нестачі чіпів через зростання попиту та проблеми із ланцюжками поставок. Через це виник дефіцит популярних товарів, таких як автомобілі та комп’ютери, що призвело до зростання цін - ці проблеми, за словами Гелсінджера, триватимуть до Різдва.
Велика Британія проголосувала за вихід з Європейського Союзу (Брекзіт) у 2016 році. 31 грудня 2020 року королівство завершило вихід з ЄС. У квітні Євросоюз та Британія ухвалили Угоду про торгівлю та співробітництво. Brexit не спричинив катастрофу, але приніс багато проблем для Британії: наприклад, станом на липень майже третина британських компаній, які торгують з ЄС, почали втрачати доходи. А у вересні через критичну нестачу палива на АЗС в королівстві призупинили дію антимонопольного закону.