NАSА запустила історичний зонд для вивчення астероїдів Юпітера

Поділитися
NАSА запустила історичний зонд для вивчення астероїдів Юпітера
Місія отримала назву "Люсі" - на честь хіта Бітлз.

У суботу NАSА запустила першу в своєму роді місію з вивчення троянських астероїдів Юпітера, двох великих скупчень космічних скель, які, на думку вчених, є залишками первинного матеріалу, що сформував зовнішні планети Сонячної системи.

За повідомленням NАSА, космічний зонд, який отримав назву «Люсі» і упакований в спеціальну вантажну капсулу, стартував за розкладом зі станції ВВС на мисі Канаверал у Флориді о 5:34 ранку за східним поясним часом (9:34 за Гринвічем).

Його підняла в повітря ракета Atlas V від United Launch Alliance, спільного підприємства Boeing Co і Lockheed Martin Corp.

Місія Люсі - це 12-річна експедиція з вивчення рекордної кількості астероїдів. Це перша подібна місія, яка досліджує троянців, тисячі скелястих об'єктів, що обертаються навколо Сонця двома роями - один попереду гігантської газової планети Юпітер, а інший позаду неї.

Вважається, що найбільші відомі троянці, названі на честь воїнів грецької міфології, досягають 225 кілометрів у діаметрі.

Вчені сподіваються, що огляд семи троянців, зроблений Люсі крупним планом, дасть нові ключі до розгадки того, як планети Сонячної системи утворилися близько 4,5 мільярдів років тому і що сформувало їх нинішню конфігурацію.

За заявою NАSА, астероїди, які, як вважається, багаті вуглецевими сполуками, можуть навіть дати нове розуміння походження органічних матеріалів і життя на Землі.

«Троянські астероїди - це залишки перших днів існування нашої сонячної системи, фактично скам'янілості утворення планет», - цитує NАSА головного дослідника місії Гарольда Левісона з Південно-Західного дослідницького інституту в Боулдері, штат Колорадо.

За заявою NАSА, жодна інша наукова місія не була призначена для відвідування такої кількості різних об'єктів, які незалежно обертаються навколо Сонця, за всю історію освоєння космосу.

Поряд з троянами Люсі буде пролітати повз астероїда в головному поясі астероїдів Сонячної системи, названому Дональдом Джохансоном в честь провідного дослідника скам'янілого предка людини, відомого як Люсі, від якого місія NАSА отримала свою назву.

Скам'янілість Люсі, виявлена в Ефіопії в 1974 році, в свою чергу була названа в честь хіта Бітлз «Люсі в небі з діамантами».

Астероїдний зонд Люсі увійде в історію космічних польотів по-іншому. За даними NАSА, він буде першим космічним кораблем, який коли-небудь повернеться в околиці Землі з зовнішньої частини Сонячної системи.

Зонд буде використовувати ракетні двигуни для маневрування в космосі і дві закруглені сонячні батареї, кожна шириною зі шкільний автобус, для підзарядки батарей, які будуть живити інструменти, що містяться в набагато меншому центральному корпусі космічного корабля.

Раніше вчені з допомогою телескопа «Хаббл» простежили за Великою червоною плямою - величезним ураганом на Юпітері - і помітили, що швидкість вітрів в його зовнішній смузі збільшилася. Так, дані, зібрані телескопом, показали, що з 2009 по 2020 рік швидкість вітру збільшилася на 8%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі