Станція NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LROC), яка займається вивченням Місяця, знаходячись на відстані 100 кілометрів від його поверхні, зробила незвичайний знімок. На знімок, опублікований на сайті місії, потрапив Юпітер.
«Хоча зображенню бракує роздільної здатності, весело іноді оглядати Сонячну систему з нашого апарату біля Місяця», - заявили вчені.
До цього LROC спостерігала за Юпітером під час його протистояння з Сатурном в 2020 році. Крім того, станція також спостерігала за Марсом і робила знімки Землі.
Команда місії зазначає, що апарат «старішає» (LROC працює на орбіті Місяця вже 12 років), тому його все важче направляти в сторону, протилежну поверхні супутника Землі. Щоб визначити розташування і обертання апарату, дослідники тепер змушені використовувати камери стеження за зірками. Тому, щоб отримати знімок Юпітера, вченим довелося докласти значних зусиль.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені за допомогою телескопа «Хаббл» простежили за Великою червоною плямою - величезним ураганом на Юпітері - і помітили, що швидкість вітрів в її зовнішній смузі збільшилася. Так, дані, зібрані телескопом, показали, що з 2009 по 2020 рік швидкість вітру збільшилася на 8%.