«Хаббл» помітив зміни в Великій червоній плямі на Юпітері

28 вересня, 2021, 12:34 Роздрукувати
Відправити
Відправити

З 2009 по 2020 рік швидкість вітру зросла на 8%.

«Хаббл» помітив зміни в Великій червоній плямі на Юпітері
Швидкість вітру в Великій червоній плямі збільшується © NASA

Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» простежили за Великою червоною плямою - величезним ураганом на Юпітері - і помітили, що швидкість вітрів в її зовнішній смузі збільшилася. Так, дані, зібрані телескопом, показали, що з 2009 по 2020 рік швидкість вітру збільшилася на 8%, повідомляє NASA.

Внутрішні ж області плями рухаються набагато повільніше.

Велику червону пляму можна назвати легендарною, оскільки людство спостерігає за неювже більше 150 років. Розміри гігантського вихору перевищують розміри Землі, а вітри в ньому рухаються на швидкості 640 кілометрів на годину.

Вчені відзначають, що простежити за вітрами Великої червоної плями можна тільки за допомогою «Хаббла». Зафіксована зміна швидкості невелика, менше 2,5 кілометрів на годину за земний рік. Якби телескоп не збирав дані протягом 11 років, дослідники навряд чи б помітили такі зміни.

NASA
NASA

Пояснити ж, чому вітер прискорюється, вчені не можуть. Справа в тому, що «Хаббл» не може роздивитися те, що відбувається нижче верху хмар газового гіганта. Разом з тим, дослідники продовжать спостерігати за Великою червоною плямою, щоб зрозуміти, яка рушійна сила лежить в її основі.

Спостереження за Юпітером почалися ще в 1870-х роках. Велика червона пляма - це висхідний потік матеріалу з надр планети. Якщо дивитися збоку, то у урагану буде багатошарова структура, з високими хмарами в центрі, які опускаються нижче до зовнішніх областей. Спостереження показують, що останні 100 років пляма поступово зменшується і стає більше круглою, ніж овальною. Незважаючи на це, діаметр шторму становить 16 тисяч кілометрів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Астрономи помітили падіння на Юпітер великого об'єкта

Раніше астрономи заявили про те, що їм вдалося розібратися в природі загадкових шестикутних вихорів на полюсах Юпітера. Виявилося, що стабільність шторму в основному залежить від «захисту» - антіціклоніческого кільця навколо кожного циклону.

Підготував/ла : Фаїна Вауліна
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК