Фахівці NASA, які працюють над створенням п'ятого марсохода агентства, вибрали вісім точок, на які марсохід може сісти в 2020 році. Про це вони розповіли на щорічній конференції з вивчення Місяця і планет в американському Ті-Вудлендс.
Перший марсохід NASA був відправлений на Марс у 1997 році і пропрацював близько семи місяців. У 2003 році на Марсі висадилися марсоходи-близнюки Spirit і Opportunity, останній успішно працює до цих пір, як і Curiosity, який почав свою місію в серпні 2012 року.
Проект марсохода буде заснований на ідеях, які використовувалися при підготовці Curiosity, що дозволить скоротити вартість місії та ризики. Основною метою нового марсохода буде пошук і каталогізація слідів життя і підготовка їх для відправки на Землю. Головними критеріями при виборі точок для висадки марсохода були наявність слідів потенційно жилих водойм та інших середовищ, в яких мікроби можуть існувати в теорії і на практиці, а також висока геологічна різноманітність місцевості.
Половина з вибраних місць для посадки представляють собою русла пересохлих річок. До таких об'єктів відносяться кратери Джезеро, Еберсвальд, Холден і западина Мелас. Решта чотири - пагорби Колумбії, долина Маврт, ями Нілі і плато Великий Сирт – складені з найдавніших порід Марса, які можуть таїти в собі сліди примітивного життя. Всі вони розташовані відносно близько до марсіанського екватора, оскільки посадка марсохода в високих широтах поки не може бути здійснена з технічної точки зору.
У грудні минулого року
вчені з Північної Дакоти провели випробування прототипів скафандрів, які планувалося використовувати під час висадки на Марс.
Космічний центр NASA розробив два прототипи скафандрів, розроблені для роботи в умовах низької гравітації і невагомості. Скафандри пройшли випробування в умовах американської пустелі, а потім їх перевірка була проведена на симуляторі у Флориді.
Раніше фахівці NASA провели випробування нових теплових екранів для космічних кораблів, які дозволять захистити корабель від спеки під час занурення в атмосферу планети і зробити уповільнення на необхідній висоті під час висадки на Марс.