Вчені з Університету Меріленду за допомогою телескопа TESS з'ясували, що комета Бернардінеллі-Бернштейна була активною набагато раніше, ніж вважалося. Як повідомляє «Популярная механика», це відкриття допоможе визначити склад небесного тіла.
Комети є скупченням пилу і льоду, які залишилися після утворення Сонячної системи. Коли такі небесні тіла наближаються до точки максимального зближення з Сонцем, вони нагріваються і лід починає випаровуватися. Яка температура потрібна для випаровування льоду, залежить від того, з чого він складається.
Вперше комета Бернардінеллі-Бернштейна була виявлена в червні 2021 року в даних огляду темної енергії (Dark Energy Survey). Тоді вчені помітили кому комети, але не змогли роздивитися оболонку з пилу та пари, яка утворюється, коли комета стає активною.
Комета знаходиться далі за Уран, а її діаметр становить близько 100 кілометрів. Більшість небесних тіл знаходяться набагато ближче, а їхній діаметр становить приблизно кілометр, коли їх вдається виявити.
Тепер дослідники використали телескоп TESS, зібравши тисячі зображень комети, які той зробив з 2018 року. Склавши ці зображення, вчені змогли збільшити контрастність та отримати більш чітке уявлення про комету. В результаті вони побачили світіння пилу, що оточує комету. Це означає, що вона була активною ще до того, як її вдалося відкрити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
У лютому планетологи підтвердили відкриття найдальшого відомого на даний момент об'єкта Сонячної системи. Він отримав офіційне позначення 2018 AG37.