Стародавні єгиптяни, які жили в дельті Нілу 5000 років тому, могли спостерігати в ранковому небі комету, яка потім розпалася на дві частини. Одну з них астрономи помітили минулого року і назвали її ATLAS, повідомляє Forbes.
Відзначається, що ніяких письмовий свідчень цієї події не залишилося. Але обидва фрагмента комети повернулися до Землі: один в 1844 році, а інший - в 2020.
Вчені з Університету Меріленда вивчили дані «Хаббла» і заявили про те, що комета ATLAS (C/2019 Y4), швидше за все, є фрагментом тієї ж комети, яка спостерігалася в 1844 році. Ця комета не повернеться до Землі до 50 століття, але все ж повернеться.
«Велика комета» 1844 року сяяла в нічному небі яскравіше, ніж Сіріус. Комета ж ATLAS, яка розпалася в 2020 році, слідує тим же орбітальним маршрутом. Простеживши за їхнім рухом в минулому, вчені прийшли до висновку, що це два фрагмента однієї більшої комети, яка розпалася 5000 років тому.
Вона наблизилася до Сонця на відстань 37 мільйонів кілометрів, що ближче, ніж орбіта Меркурія.
Якщо ці висновки підтвердяться, то питання, яким чином ATLAS змогла пережити зближення з Сонцем 5000 років тому, залишається відкритим. Вчені також відзначають, що їм вперше вдавалося спостерігати розпад довгоперіодичної комети при зближенні із зіркою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Комета C/2019 Y4 була виявлена 28 грудня 2019 року. Свою другу назву ATLAS отримала на честь автоматизованої системи телескопів Asteroid Terrestrial-impact Last Alert System, завдяки якій вдалося виявити космічний об'єкт.
За оцінками вчених, період обертання комети навколо Сонця становив приблизно 5,5 тисячі років. Вона повинна була максимально зблизиться із Землею 23 травня минулого року. Очікувалося, що вона стане дуже яскравим об'єктом в небі, але цього не сталося.