Microsoft пропонує поки що тимчасовий і тільки для однієї з версій офісного пакету відступ від спроби перейти виключно на продажі з щомісячною чи іншою регулярною передплатою. Анонсована версія має назву Microsoft Office LTSC 2024 або Long-Term Servicing Channel. Для актуалізації цієї версії не потрібно буде щоразу оновлювати актуальність статусу, повідомляє Microsoft. Але як і раніше вона матиме певну вартість, яку поки що не оголошують.
Microsoft Office LTSC 2024 матиме підтримку тільки 5 років з моменту випуску і використання. Однак актуалізувати кожного року чи періодично не буде потреби – система працюватиме і після припинення підтримки, тобто теоретично "вічно", допоки компютер буде підтримувати її функціональність.
Що увійде в “скорочений” варіант “вічного” Office LTSC 2024?
В Office LTSC 2024 ввійдуть не всі програми з класичного набору офісного пакету від компанії. Хоча є чимало популярних програм, включно з оновленими функціоналом Outlook, Excel. Водночас Office LTSC 2024 не постачатиметься з Microsoft Publisher, випуск якого припиняють. Так само у пакет не входить Teams, який можна завантажувати і використовувати окремо від офісного пакету, за потреби.
Водночас Office LTSC 2024 – локальний продукт, тому він не буде інтегрований з хмарними проєктами корпорації. Розробники вбачають у цьому різновиді офісного пакету насамперед систему, яка необхідна для обмеженого використання у локальному інформаційному просторі: комп’ютерні лабораторії або підводні човни. Microsoft Copilot також не сумісний з локальним “вічним” офісом.
Незабаром також буде запропоновано і оновлену версію стандартного пакету – Office 2024.
Корпорація Microsoft заявила, що хакери, пов'язані з РФ, зламали її корпоративні системи і викрали деякі електронні листи та документи з облікових записів співробітників. Хакерська група отримала доступ до "дуже невеликого відсотка" корпоративних електронних поштових скриньок Microsoft, в тому числі членів вищого керівництва і співробітників кібербезпеки, юридичного відділу та інших підрозділів компанії. Команда Microsoft з дослідження загроз вважає, що до кібератаки причетна пов'язана з Росією група Midnight Blizzard.