Експерти рекомендують майбутнім матерям уникати консервованих продуктів, продуктів, які готуються у мікрохвильовій печі, і води у пластикових пляшках, якщо вона постояла на сонці. Це все може містити сполуки, що збільшують ризик викидня на 80%, пише The Telegraph.
Це стосується і чоловіків, які намагаються завести з партнеркою дитину. На думку вчених, ці ж сполуки негативно позначаються на чоловічій фертильності (знижується рівень на 20%). Раніше проводилися дослідження на тваринах, які показали: бісфенол-А може загрожувати плоду. Також у ЄС заборонили дитячі пляшечки з бісфенолом-А.
Повністю захистити себе від небезпечних сполук не можна, проте вчені вважають, що можна знизити ймовірність ускладнень, наприклад, не розігріваючи їжу у пластикових контейнерах. Взагалі температурний вплив прискорює проникнення сполук з пластику в їжу або воду.
Вчені поки що не знайшли відповідь, чому бісфенол-А впливає на ймовірність викидня, проте відомо, що жінки з групи ризику мали найвищу концентрацію з'єднання у сироватці крові. Можливо, у них особливим чином переробляється бісфенол-А, залишаючись у тілі довше. У будь-якому випадку, фахівці не рекомендують залишати пластикові пляшки у машині влітку - рівень бісфенолу-А у воді зростає приблизно у 1000 разів.
Окрім бісфенолу-А, небезпечні і фталати, які також містяться у пластиці. Їхні сліди виявляються у косметичних продуктах. Фталати знижують вірогідність зачаття на 20% за рахунок порушення гормонального фону у чоловіків. А ось на здатність жінок до зачаття фталати не впливають. !zn
Читайте також:
У Раді зареєстровано законопроект про заборону абортів
МОЗ сподівається переконати українок народжувати по три дитини