У Верховній Раді зареєстровано законопроект про заборону штучного переривання вагітності (абортів).
Відповідний проект №2646-1 внесла група депутатів із фракції "Свобода" Олександр Сич, Руслан Зелік і Руслан Марцинків.
Вони пропонують повністю заборонити штучне переривання вагітності за винятком трьох випадків: якщо вагітність несе пряму загрозу життю вагітної жінки; якщо присутні медичні показання щодо патології плоду, несумісної з життям після народження дитини; або якщо в судовому порядку доведені факти зачаття дитини в результаті зґвалтування.
Медиків за проведення абортів передбачається карати позбавленням волі на термін від 3 до 7 років, а осіб, які не мають медичної освіти, за таку операцію пропонують саджати на термін до 7 років.
За публічну пропаганду або заклик до аборту депутати пропонують карати штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів (неоподатковуваний мінімум зараз становить 17 грн).
У пояснювальній записці до законопроекту свободівці посилаються на дані ООН про те, що за кількістю абортів Україна перевершує будь-яку країну Євросоюзу.
"Незважаючи на те, що кількість абортів в країні скоротилося з 34 на 1000 українок дітородного віку в 2000 році до 15 в 2010 році, вона значно перевищує аналогічний показник в європейських країнах. Фахівці ООН відзначають, що Україна гостро потребує збільшення обсягів інвестицій в різні програми з охорони репродуктивного здоров'я жінок", - йдеться в документі.
Крім того, на думку авторів проекту, легальність абортів є однією з причин невтішних демографічних тенденцій в Україні.
"У більшості областей України смертність перевищує народжуваність майже втричі. За останні 20 років кількість населення України зменшилася на 5 млн осіб (з 52 млн до 47 млн). Якщо така демографічна динаміка буде продовжуватися, то через кілька років народ України буде складатися переважно з іммігрантів - вихідців з Азії", - пояснюють свою позицію свободівці.
Актуальність цього законопроекту депутати мотивували тим, що 28 липня Україна відзначатиме 1025-річчя Хрещення Русі, а "з релігійної точки зору, загальновідомо, що всі християнські церкви в Україні виступають проти аборту, вважаючи це вбивством людини".
Зазначимо, що ідея свободівців далеко не нова, і в минулому році обговорення подібного законопроекту, внесеного депутатом від БЮТ Андрієм Шкілем, зазнало фіаско (притому, що в ньому були прописані набагато більш м'які умови). Проти законодавчої заборони виступила навіть Українська православна церква (Московського патріархату). Як сказав тоді глава УПЦ МП митрополит Володимир, заборона абортів не принесе бажаних результатів, а боротися з ними необхідно "словом і серцем".
Нагадаємо, що аборти були заборонені в Радянському Союзі з 1936 по 1955 рік. Після введення заборони відразу ж зросла смертність від штучного аборту і його наслідків (внаслідок кримінальних абортів, зроблених неспеціалістами і в неналежних умовах). Крім того, до наслідків введення заборони на аборт можна також віднести збільшення числа дітовбивств і кількості покинутих дітей.
Разом з тим, статистика не зафіксувала різкого скорочення кількості абортів: навпаки, їхня кількість неухильно продовжувала рости аж до 1964 року.
Зараз в Україні дозволені аборти на термінах 12-22 тижнів акредитованих в установах охорони здоров'я. !zn
Читайте також:
МОЗ закриє маленькі пологові будинки "на 10 ліжок"
Україна "програє" в рейтингу людського розвитку через високу смертність
У МОЗ вважають, що українкам потрібно народжувати по 3-4 дитини, щоб поліпшити демографічну ситуацію