Ліки від COVID-19 компанії Merck виявилися не такими ефективними, як вважалося

Поділитися
Ліки від COVID-19 компанії Merck виявилися не такими ефективними, як вважалося Ефективність молнупіравіру у захисті від госпіталізації та смерті склала 30% © Artur Jarosz
Молнупіравір знижує ризик госпіталізації на 30%.

Компанія Merck опублікувала фінальні результати третьої фази клінічних випробувань молнупіравіру – багатообіцяючої «пігулки від ковіду». Вони показали, що препарат не є настільки ефективним, як передбачалося раніше, повідомляє New Atlas.

Проміжні результати досліджень показали, що ліки знижують ризик смерті або госпіталізації з COVID-19 на 50% при прийомі протягом перших п'яти днів після появи симптомів.

Тепер учені проаналізували результати 1433 пацієнтів, які взяли участь у третій фазі досліджень, порівняно з 775, результати яких були вивчені раніше. Виявилося, що було госпіталізовано або померло 6,8% учасників, які приймали молнупіравір, порівняно з 9,7% тих, хто приймав плацебо.

Це означає, що ліки знижують ризик госпіталізації або смерті на 30%, а не на 50%, як повідомлялося раніше. У нових результатах також міститься інформація про те, що в групі, яка приймала плацебо, померло дев'ять осіб, а в групі, яка приймала молнупіравір - лише одна.

Наголошується, що нові дані були опубліковані напередодні засідання Консультативного комітету з протимікробних препаратів (ADAC). Комітет є незалежним органом, який збирає рекомендації щодо схвалення протимікробних препаратів. Хоча Управління продовольства та медикаментів США (FDA) може дотримуватися рекомендацій, воно не зобов'язане це робити.

На засіданні ADAC має розглянути питання, чи необхідно розглядати застосування молнупіравіру як один із факторів, що може сприяти мутації COVID-19. Молнупіравір пригнічує реплікацію SARS-CoV-2 за рахунок збільшення частоти вірусних мутацій РНК. По суті це наповнює вірусний геном такою кількістю помилок, що вірус більше не може ефективно реплікуватися. FDA побоюється, що широке використання препарату може призвести до виникнення нових небезпечних штамів.

Крім того, Комітет має розглянути питання безпеки застосування молнупіравіру вагітними жінками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше Агентство ЄС з лікарських засобів (EMA) дозволило екстрене використання «Молнупіравіру». Таблетки рекомендують вводити в курс лікування якнайшвидше після діагнозу COVID-19 і протягом 5 днів від початку симптомів. Ліки необхідно приймати двічі на день протягом 5 днів.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі