Результати випробувань першої пігулки від COVID-19 назвали «надихаючими»

Поділитися
Результати випробувань першої пігулки від COVID-19 назвали «надихаючими» Перша таблетка від COVID-19 успішно пройшла випробування © depositphotos/ klavdiyav
Препарат дозволяє знизити ризик госпіталізації з захворюванням вдвічі.

Американська фармацевтична компанія Merck розповіла про результати випробувань свого препарату від коронавірусу. За словами представників компанії, вони були настільки вдалими, що зовнішні спостерігачі попросили зупинити дослідження раніше, повідомляє ВВС.

Проміжні результати показали, що завдяки прийому таблеток під назвою молнупіравір ризик госпіталізації з COVID-19 можна знизити вдвічі. Під час випробувань пацієнтам, що заразилися коронавірусом, препарат давали двічі на день.

У наступні два тижні компанія спробує отримати дозвіл на застосування пігулок в екстрених випадках. Доктор Ентоні Фаучи, провідний радник президента Джо Байдена з питань медицини, каже, що результати досліджень стали «дуже хорошою новиною». Разом з тим, він закликав бути обережними з висновками, поки дані розробника не перевірено американським Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів.

Якщо ж молнупіравір все-таки отримає схвалення регулятора, то він стане першим препаратом проти COVID-19, який можна приймати в таблетках. Спочатку ліки розроблялися проти грипу. Принцип їхньої дії - вносити зміни в генетичний код вірусу, щоб зупинити його поширення в організмі.

У випробуваннях препарату взяли участь 775 пацієнтів. Серед тих, хто приймав таблетки, госпіталізовано 7,3% пацієнтів, серед тих, хто приймав плацебо, - 14,1%. Ніхто з пацієнтів, які приймали ліки, не помер. Серед пацієнтів, які приймали плацебо, померли дві людини.

Варто відзначити, що ці дані були опубліковані в прес-релізі компанії, але їх ще не підтвердили незалежні експерти. У Merck стверджують, що пігулки будуть ефективні і проти нових штамів вірусу, які будуть з'являтися в майбутньому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше фармацевтична компанія Pfizer почала клінічні випробування препарату, що дозволяє уникнути зараження після контакту з хворим на коронавірус. У випробуванні візьмуть участь більше 2,6 тисяч осіб старших за 18 років, що живуть в одному домі з хворим на коронавірус.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі