Південноамериканські держави розглядають можливість створення комунікаційної системи, яка дозволила б захистити їх від розвідувальної діяльності США у регіоні, повідомив міністр закордонних справ Еквадору Рікардо Патіньо.
За його словами, мова йде про створення спільної платформи "для мінімізації ризиків шпигунства".
Ідея проекту виникла у результаті викриття колишнього працівника АНБ Едварда Сноудена про розвідувальну діяльність США у всьому світі, додав він.
Новий проект перебуває на розгляді Союзу південноамериканських націй (УНАСУР), який об'єднує 12 держав. Штаб-квартира УНАСУР знаходиться у столиці Еквадору, Кіто.
"Ми вирішили почати роботу над новою інтернет-системою зв'язку між нашими країнами і суспільствами, щоб не ставати об'єктом і жертвою нелегального шпигунства проти нас, яким займаються розвідслужби США", - заявив Патіньо в інтерв'ю Reuters в місії Еквадору в ООН у Нью-Йорку.
Відповідальність за реалізацію проекту покладено на Раду оборони УНАСУР, що складається з міністрів оборони країн блоку.
У своєму виступі перед Генеральною асамблеєю ООН президент Бразилії Ділма Руссефф звинуватила США у порушенні прав людини і міжнародного законодавства, що виразилися у шпигунстві, включаючи перехоплення її власної електронної пошти.
Своє розчарування Руссефф висловила минулого тижня, скасувавши запланований на жовтень державний візит до США у зв'язку з повідомленнями про розвідувальну діяльність АНБ щодо Бразилії. !zn
Читайте також:
США вели комерційне і військове шпигунство по всій Латинській Америці
Президент Бразилії відклала візит в США через скандал із прослуховуванням