Клімат Арктики стає іншим - вчені

Поділитися
Клімат Арктики стає іншим - вчені Клімат Арктики стрімко змінюється © rus-img2.com
Арктика нагрілася вже настільки, що щорічні зміни погодних умов вже не вписуються в звичні моделі.

Вчені з Національного центру атмосферних досліджень (NCAR) заявили про те, що швидке нагрівання Арктики вже призвело до того, що клімат регіону змістився до абсолютно нового стану, повідомляє Phys.org.

Погода в верхніх широтах змінюється від року до року, зими можуть бути теплішими або холоднішими, а морського льоду більше або менше. Але нові дослідження свідчать про те, що Арктика нагрілася настільки, що сезонні зміни погоди вже не вкладаються в звичні моделі. А це означає, що настав кліматичний режим «нової Арктики».

«Це період таких швидких змін, що спостереження за минулими погодними умовами більше не показують того, чого ви можете очікувати наступного року. Арктика вже вступає в зовсім інший клімат, ніж кілька десятиліть тому», - заявила вчена NCAR Лаура Ландрум.

В ході дослідження вчені з'ясували, що арктичний морський лід уже розтанув настільки сильно, що навіть надзвичайно холодний рік більше не зможе забезпечити літню кількість льоду, яка спостерігалося в середині ХХ століття. Осінні і зимові температури також найближчим часом піднімуться до значень, які приведуть до збільшення кількості місяців, коли замість снігу буде йти дощ.

Вчені використовували спостереження за кліматом Арктики, а також комп'ютерне моделювання, яке дозволило їм встановити кліматичні кордони «старої Арктики», а також простежити за тим, як викликане людиною глобальне потепління може «виштовхнути» регіон з цих кордонів. У моделях враховувалися сценарії викидів парникових газів RCP 8.5. Також вони скористалися п'ятьма головними кліматичними моделями, які використовувалися в міжнародному дослідницькому проекті CMIP5.

Дослідники з'ясували, що вже до кінця століття Арктика буде здебільшого позбавлена морського льоду протягом трьох-10 місяців на рік, за умови, що кількість викидів парникових газів не зміниться. До середини століття регіон буде переживати сезон дощів 20-60 днів на рік, а до кінця століття - 60-90 днів на рік. Більш того, в деяких районах до 2100 року дощ може випадати в будь-який місяць року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з'ясували, що льодовий щит Гренландії, який є другим за величиною, в 2019 році втратив рекордні 532 мільярда тонн льоду. Тільки в липні розтануло 223 мільярда тонн льоду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі